Pratik Bilgiler

Bej Renginin Anlamı – Rahatlatıcı ve Sakinleştirici

Birçok kişinin bej renginin ne olduğu konusunda kafası karışmaktadır, çünkü bej rengi zor bir renk tonu olmaktadır.  Beyaz ve sarıyı karıştırarak küçük miktarlarda, bej tonu elde etmek için karışımla çok oynamalısınız, çok fazla sarı çok koyu bir renk tonu oluşturabilir ve çok beyaz çok açık olabilir.

Sarı tonlarından beyaz rengine kadar değişen bir renktir ve çeşitli tonlar sunar. Sade bir renk olduğu için renklerin büyük çoğunluğu ile iyi bir kontrast oluşturabilir.

Şimdi bej renginin anlamını inceleyelim.

 

Bej , güvenilir, muhafazakar ve esnektir. Bej rengi nötr, sakin ve rahatlatıcıdır. Bej ile ilişkilendirilen nitelikler ve anlamlar, eşlik ettiği renklere göre değişmektedir.

Bej rengi , kahverengi rengin sıcaklığının bir kısmını ve beyaz rengin canlı ve serinliğini biraz sunar. Rahatlatıcı bir renk olsa da bej genellikle donuk ve sıkıcı bir renk olarak görülür.

Bej rengine benzer bir renk fildişidir , nötr, rahatlatıcı ve sakinleştirici bir renktir, beyaz renkle aynı saflığa ve yumuşaklığa sahiptir, ancak daha sıcak bir tondadır. Fildişi, sessizliği ve hoşluğu temsil eder. Fildişi rengi , abartısız zarafetin rahat tonunu ayarlar.

bej renginin anlamı nedir

Fillerin fildişi dişleri birçok kültürde yüksek bir değer ve değer taşır ve uzun süredir mobilya ve ev dekorasyonunun mücevher dekorasyonunda kullanılmaktadır.

Fildişi rengiyle ilgili diğer anlamlar:

“Fildişi kubbe” terimi , bir entelektüel, profesör, eğitmen veya öğretmen anlamına gelir.
“Fildişi kule” ifadesi , tipik olarak dünyadan bir sığınak veya inziva yeridir. Bazen gerçeklikten kopmuş birini tanımlamak için kullanılır.
Bej renginin farklı tonlarını, renk tonlarını ve değerlerini temsil eden ek kelimeler: Devetüyü, deve, yulaf ezmesi, ten rengi, kum, bisküvi, krema, ekru, mantar. Fildişi renginin farklı tonlarını, renk tonlarını ve değerlerini temsil eden ek sözcükler: Süt beyazı, inci, kirli beyaz, opalin.

İlginizi Çekebilir : Renklerin Anlamları ve Renk Sembolizmi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu