Genel

Gucci Saint Laurent ve Balenciaga 18 Yaş Sınırı Getirdi

Dünya markaları podyuma yaş sınırı getirdi

Dünya genelinde genç modellerin podyumda yürümesi tartışılan bir konu. Tepkili olan insanlar olduğu gibi, bunu dikkate almayıp normal karşılayanlar da bulunuyor. Fakat içinde bulunduğumuz çağ açısından, sosyal medyanın insan psikolojisine ne kadar etki ettiğini görüyoruz. Bu nedenlerden ötürü genç modellerin podyumda yürümelerini ve aldıkları tepkileri gözden geçirmek ve sonuçları düşünmek gerekiyor. Bu durumu düşünen bazı markalar podyuma yaş sınırı getirdi. Gucci Saint Laurent ve Balenciaga 18 Yaş Sınırı Getirdi

Salvatore Ferragamo Deri Güneş Gözlüklerini Tanıttı

Gucci Saint Laurent ve Balenciaga 18 Yaş Sınırı Getirdi

Gucci Saint Lurent ve Balenciaga 18 Yaş Sınırı Getirdi

Kering Grubu’nun resmi açıklamasına göre 2020 yılı itibariyle 18 yaşından küçük modellerle çalışmayacak. Bu karar podyumun yanı sıra kampanya çekimleri için de geçerli olacak. Grubun başkanı olan François-Henri Pinault‘ın yaptığı açıklamada, “Lüks tüketim sektörünün geleceğine dair sorumluluk hissediyoruz. Bu sorumluluğa sektördeki herkesin katılmasını bekleriz” ifadelerine yer verildi.

Tüm bu açıklamalardan sonra gözler 17 yaşındaki Kaia Gerber‘e dönüyor. Ünlü model 2020 yılına kadar 18 yaşına gireceği için bir sorun kalmıyor fakat, şu an 17 yaşında. Belki de grubun 2020 yılı demesinin sebebi Kaia Gerber’in seneye 18 yaşına girecek olması ve markaların bu modeli kaybetmek istemiyor olmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu