Güzellik

Yüz Şeklinize Uygun Doğru Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj Ürünlerini Doğru Kullanma

Seçtiğimiz makyaj stili yüz şeklimizi ve ifademizi tamamen değiştirebilir. Bu yüzden yüz şeklimize uygun makyaj yapmamız önemli. Birkaç örnekle açıklayalım.

Büyük Beden Abiye Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Allık Uygulama

Tüm yüz şekilleri için makyaj ile ilgili söyleyebileceğimiz ilk şey; allığı elmacık kemiklerinden uygulanmaya başlanmalıdır. Oval yüzlerde sadece elmacık kemiklerine uygulanan allık yeterli olacaktır. Yuvarlak yüzler yanakların ortasına kadar allık uygulayabilir. Burada dikkat edilecek nokta buruna fazla yaklaşmamaktır. Uzun yüz tipleri kulaklara doğru allığı uzatabilirler. Kare yüzlerde allık şakaklara yayılmalıdır.

Kaş Şekillendirme

Daha önceki yazılarımızda kaş şekillendirmenin yüz şeklimize ne kadar etkisi olduğundan bahsetmiştik. Bu yüzden kaş şekillendirirken dikkatli olunmasında fayda var.   Sonuç facia olabilir. 🙂 Kare yüz tipine sahip kadınlar kaşlarını kalın kullanabilir. Uzun yüzlerde düz kaş, yuvarlak yüzlerde ise hafif kavisli kaş seçimi doğru olacaktır.

Dudaklar

Ruj renk seçiminin de yüz şeklimizi ve ifademizi oldukça fazla etkilediğini biliyor muydunuz?  Yuvarlak yüzler daha cesur renkler seçebilir. Uzun yüzlerin nüde renkler kullanmasını tavsiye ederiz. Kare yüzler ise pastel ve soft tonları tercih etmeli.

Makyaj yaparken önemli olan dikkati kusur olarak gördüğümüz noktalardan uzak tutmaktır.  İşte bu benim makyaj sitilim denilebilmesi için birkaç deneme yanılma yapmakta fayda var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu