GüzellikSağlık

Cildimizi nasıl daha parlak ve genç gösteririz?

Yaşlanmanın bir parçası olarak doğal olarak ortaya çıksa da, yüz cildinin gevşemesi özgüveninizi ciddi şekilde etkileyebilir. Neyse ki yüzünüzdeki cildi sıkılaştırmanın ve pürüzsüzleştirmenin birkaç yolu var. İster cilt sıkılaştırıcı bir nemlendirici deneyin, ister bir yüz bakımı yapın, cildinizdeki bazı hasarları ve yaşlanma belirtilerini tersine çevirebilir ve dünyaya sunduğunuz yüz hakkında iyi hissedebilirsiniz.

1
Cildi esnek tutmak için kollajen krem ​​kullanın. Cilt bakım ürünleri için alışveriş yaparken, kollajen peptitleri içeren yüz nemlendiricileri arayın . Kollajen, cildinizin nemli ve elastik kalmasına yardımcı olan bir parçasıdır. Zamanla yüz derisindeki kollajen parçalanarak hem sarkmalara hem de kırışıklıklara neden olur.Bir kolajen krem ​​kullanmak, cildinizin doğal kolajenini yenilemeye yardımcı olarak cildinizin daha sıkı ve daha nemli görünmesini sağlayabilir.
Tüm kollajen kremleri, aynı ilave bileşenleri veya kollajen yüzdesini içermez. Bir kollajen krem ​​kullanırken, kremin ne sıklıkta uygulanması gerektiğini görmek için etiketi dikkatlice okuyun.

2
Cildinizi aydınlatmak ve sıkılaştırmak için bir C vitamini serumu kullanmak,C vitamini serumları, cildi sıkılaştırabilen, güneş ve yaşlılık lekelerini azaltabilen, kızarıklığı azaltabilen ve kollajen üretimini artırabilen konsantre C vitamini dozları içerir.
C vitamini serumları çoğu cilt tipi için güvenlidir, bu nedenle herhangi bir alerjiniz veya cilt hassasiyetiniz varsa bu harika bir seçenektir.
Serumlar genellikle retinoller, hyaluronik asit ve kollajen peptidler dahil olmak üzere diğer cilt sıkılaştırıcı bileşenleri içerir.
Çoğu C vitamini serumunun günde 1 ila 2 kez kullanılması güvenlidir. Bununla birlikte, ne sıklıkla kullanmanın güvenli olduğunu görmek için her zaman C vitamini serumunuzun üzerindeki etiketi kontrol edin.

3
Nemli, dolgun bir cilt için hyaluronik asit serumu veya kremi uygulayın. Hyaluronik asit, suyu yüz cildinizdeki kollajene bağlayan doğal olarak üretilen bir moleküldür. Kollajen gibi, hyaluronik asit de zamanla parçalanarak cildinizi dehidrasyona ve sarkmaya karşı savunmasız bırakır. Her gün bir hyaluronik asit nemlendirici uygulamak, cildinizi yeniden nemlendirmeye yardımcı olarak daha sıkı ve sağlıklı görünmesini sağlar.
Hyaluronik asit genellikle tüm cilt tipleri için harika bir seçenek olarak kabul edilir ve genellikle alerjik reaksiyonları, sivilceleri veya rozaseayı tetiklemez. Bu nedenle, genellikle günlük cilt bakım rutininize eklenebilir.

4
Cildi sıkılaştırmak için glikolik veya laktik asit içeren bir krem ​​veya serum kullanın. Bu ürünler pul pul dökülme yoluyla çalışır, yani yüzey cildinin dökülmesine neden olurlar. Glikolik veya laktik asit içeren kremler kullanmanın cildinizin UV’ye duyarlılığını artırabileceğini unutmayın. Cildinizin güneşte bu kremi kullanmaya başlamadan öncekinden daha fazla kızardığını fark etmeye başlarsanız, kullanmayı bırakın ve farklı bir tedavi deneyin.
Satın almadan önce malzemeleri kontrol edin, çünkü asit konsantrasyonunun güvenli olması için yüzde 10 veya daha az olması gerekir.

5
Yüzünüzdeki kırışıklıkları azaltmak için retinol kullanın . Retinol, en popüler cilt sıkılaştırıcı bileşenlerden biridir ve hemen hemen tüm eczanelerde, eczanelerde veya cilt bakım mağazalarında bulunabilir. Retinol kremlerinin kırışıklıkları azaltmaya, cildi sıkılaştırmaya ve cilt hasarını daha az görünür hale getirmeye yardımcı olduğu gösterilmiştir.
Retinol, bazıları için en etkili cilt sıkılaştırma maddesi olabilirken, kuruluk, tahriş, güneş ışığına duyarlılık, kızarıklık, şişme ve kabarma gibi uzun bir potansiyel yan etki listesiyle birlikte gelir.
Retinoller tahrişe neden olabileceğinden, genellikle haftada sadece 2 ila 4 kez kullanmanız önerilir. Herhangi bir yan etki yaşarsanız kullanımınızı haftada 1 defaya düşürün. Yan etkiler devam ederse veya aşırı ise kullanmayı bırakın.
Retinol ayrıca akne salgınlarını azaltmaya yardımcı olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu