Pratik Bilgiler

Ekru Renk Nedir? Ekru Rengi Nasıl Bir Renk?

Sürekli kullandığımız renkler arasında olan bir renk, hemen hemen çok sık karşılaştığımız ekru nasıl bir renk ekru renk nedir anlam ve detaylarını inceleyelim.

 ” Ekru, ağartılmamış keten rengidir.

Geleneksel olarak ekru, bejin bir tonu olarak kabul edildi ancak 19. yüzyıldan itibaren “güderi veya eski fildişi renginden daha yeşil ve daha soluk olan grimsi bir sarı” olarak daha kesin bir şekilde tanımlandı.  Ekru , “ağartılmamış” anlamına gelen Fransızca écru kelimesinden gelir. “

Vikipedi

ekru renk nedir

Ekru rengi çoğu kişi tarafından kırık beyaz ya da kirli beyaz olarak bilinmektedir. Ekru renk tekstil de boyanmamış, ham iplik olarak adlandırılmaktadır. Ekru renk çok fazla görünümde olabilmektedir.

Ekru renk Vikipedi’nin de belirtmiş olduğu gibi geleneksel olarak ağartılmamış keten rengi olmaktadır. Hex kodu #C2B280 Rgb kodu (194, 178, 128) olmaktadır.

Ekru rengi her yerde sıklıkla karşılaşabileceğimiz bir renk tonu olmaktadır. Mobilyalarda, kıyafetlerde, aksesuarlarda her yerde çok popüler olarak kullanılan bir renktir. Yıllarca kullanılan bu renk gelecekte de kullanılacağını şimdiden belli etmektedir. Psikolojik olarak sakinleştirici özelliğe sahip olmaktadır. Kadınların daha fazla tercih sebebi olmasının nedeni kiri beyaza oranla daha az göstermesidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu