Pratik Bilgiler

Büstiyer Nedir, Büstiyer Nasıl Giyilir ?

Kadınların yıllardır kullanmış olduğu büstiyerler vazgeçilmez bir aksesuar haline gelmiştir. Büstiyer nedir, büstiyer nasıl kullanılır yazımızda inceleyelim.

Büstiyer Nedir, Büstiyer Nasıl Giyilir ?

büstiyer nedir

Büstiyer, kişisel zevke ya da stile bağlı olarak iç çamaşırı veya üst giysi olarak giyilebilen bir kadın giysisidir. Genel olarak iç çamaşırı olarak sınıflandırılabilir ve düğünlerde gelinlik içerisine ya da kadınların daha çekici gözükmek istediğinde oldukça kullanışlı olmaktadır. Büstiyer tasarımı korseyi andırır. Büstiyer göğüslere destek olarak rahat etmenizi sağlar ve göğüs dekoltesi yaratabilir. Büstiyer beli hafifçe şekillendirebilir.

Büstiyer Hangi Amaçla, Nerede ve Nasıl Giyilir?

Büstiyer sadece sütyen değildir. Büstiyer sadece dış giyim olarak değil, iç giyim olarak da kullanılabilir. Sütyen gibi vücudunuza form vermeye uygun bir giysidir. Büstiyer göğüs bölgesinden başlar ve bel bölgesine kadar devam eder. Sütyen ise sadece vücuttaki belirli bir bölgeyi kapatmak için kullanılmaktadır.

İç çamaşırı olarak kullanıldığında büstiyer, vücudunuzu genellikle şekillendirmek ve pürüzsüzleştirmek için tasarlanmıştır. Üzerine çeşitli kıyafetler giyilebilir.

Dış giyim olarak da tabiki büstiyer kullanılabilir. Resmi büstiyerler elbiseler veya uzun etekler üzerine giyilebilmektedir. Kişisel zevklerinize bağlı olarak göbek açık veya kapalı olarak kullanılabilir. Yüksek bel pantolonlarla kombin yapılarak da tercih edilmektedir.

Sporcular genellikle sıklıkla büstiyer giymeyi tercih etmektedir. Yarım atlet tarzında ve çeşitli renklerde tercih edilebilir. Spor büstiyeri ter emme özelliğine sahip olduğu için yaz aylarında bile size rahatsızlık vermez. Daha kolay kullanımlara sahiptir.

İlginizi çekebilir : Dantelli İç Çamaşırı Sağlık Sorunu Yaratabiliyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu