Pratik Bilgiler

Pareo Nedir? Pareo Nedemek?

Pareo Yaz aylarında plajlarda çok sık rastlamış olduğumuz ürünler arasında yerini almaktadır. Belkide adını bile yeni duymuş olduğunuz pareo nedir inceleyelim.

Pareo Nedir?

pareo nedir

Pareo, Güney Pasifik’te bulunan, Cook Adaları ve Tahiti diline özgü bedeni saran bir etek için verilen bir isimdir. İlk zamanlarda erkekler maro adı verilen peştamal benzeri elbise giymiştir. Kadın eteklerini anlatmak için de pareu adı verilen ürün kullanılmaktaydı. Pareo, ilk olarak ağaç kabuğu ve yapraklardan yapılmış kumaştan yapılmış geleneksel bir giysidir.

Pareo, plajlarda bikinileri ve mayoları tamamlayan en önemli parçalardan biri olmaktadır. Eskiden plaj kıyafeti olarak çeşitli şort, elbise ve askılı üstler kullanırken, günümüzde bu anlayış tamamen değişerek yerini birbirinden şık ve farklı pareo modelleri almıştır.

Kadınların, mayo ve bikini gibi yüzme giysilerinin üzerinde kullandıkları dikkat çekici bir giysi parçasıdır. Günümüzde, erkekler veya kadınlar tarafından giyilen, vücuda sarılmış herhangi bir türdeki elbiselere de pareo denilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu