Kumaş Bilgileri

Sandy Kumaş Nedir? Sandy Kumaş Özellikleri

Alışverişlerimizi yaparken alacağımız ürünleri en ince ayrıntısına kadar incelemekteyiz. Satın almadan incelediğimiz ürünlerin kalitesi, kumaş yapısı oldukça önem taşımaktadır. Bazı ürünlerde sandy kumaş olduğunu farkedebilirsiniz. Peki hiç sandy kumaş nedir? Sandy kumaş özelliklerini merak ettiniz mi? Sandy kumaş hakkında bilgi almak için içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Sandy Kumaş Nedir?

Sandy kumaş, polyester ve elestan ipliklerle üretilen sandy kumaş genellikle eskiden belli bir yaş üstü kadınların kullandığı bluz, elbise kumaşıdır. Sandy kumaş türünün en belirgin özelliği parlak ve pürüzsüz bir yüzeye sahip olmasıdır. Bu sebeple elbiselerde daha çok tercih edilmektedir. Polyester özellikli bir kumaş türüdür. Polyestere eklenen likra sayesinde elastiklik kazanır. Kumaşın ince ve kalın olarak iki türü bulunmaktadır. Türler kullanılacak olan kıyafete göre tercih edilmektedir. Kumaşın kaliteli ve kalitesiz olanları piyasada bulunmaktadır.

sandy kumaş nedir

Sandy kumaşlar kalitesine göre maliyetleri değişiklik göstermektedir. Kumaş kalitesine göre pahalı ya da daha uygun fiyatlarda satın alabilirsiniz. Kaliteli kumaşlar genellikle kendisini belli etmektedir.

Seri üretimde kullanıldığı için elbise veya bluz üreticileri çoğu zaman kumaşın ucuz olanını kullanmaktadır. Ucuz kumaşın kalitesi düşüktür ve kendini belli eder. Kaliteli kumaş ise örme yapısından kendini direk belli eder.

Sandy kumaş kesme ve şekil verme açısından üreticiyi zorlamaz. Dikimi ve kesimi oldukça rahattır. Kumaş dikilen elbisenin yapısına ve kalınlığına göre bazen iç belli edebilir.

Sandy Kumaş Özellikleri

Sandy kumaş, kullanım açısından oldukça rahat bir kumaş türü olmaktadır. Piyasada çok kolay bir şekilde bulunabilmektedir. Bu yüzden çoğu terzi ve marka tercihi sandy kumaş türünden yana kullanmaktadır. Dikimi oldukça kolay olmaktadır. İster elde ister makinede dikim yapılabilmektedir. Ucuz kumaşlar terleme yapabilirken pahalı kumaşlar terleme yapmaz. Kullanımı oldukça kolaydır, dökümlü bir yapıya sahip ve yüzeyi pürüzsüz olmaktadır. Ekstra olarak ütü gerektirmez.

Sandy kumaş üzerinize yok hissi yaratmaktadır. Bu yüzden sandy kumaşı yaz, kış her mevsimde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Mevsimlik bir kumaş olarak sandy tarzı kumaşlar hem sıcak hem de soğuk günlerde giyilmeye uygun kumaşlardır. Her mevsimde rahat kumaş kullanmak istiyorsanız, bu tarz kumaşları kullanabilirsiniz.

Tüm Kumaş Bilgileri İçin : Kumaş Bilgileri kategorisini inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu