Sağlık

Çaydanlık Temizlemenin En Kolay Yolları

Çaydanlık temizlerken zorlanıyorsanız bu makale size göre

Evinizde belki de her gün kullandığınız eşyalardan biri olan çaydanlıkları temiz tutmak gerekiyor. Kültürümüzden dolayı çok fazla çay içiyoruz ve bu nedenle çaydanlık temizliğine de önem vermemiz gerekiyor. Bakalım çaydanlık temizlemenin püf noktaları neler? Her gün kullandığımız çaydanlıkların içi zamanla kireç tutuyor ve dış tarafları da lekeleniyor. Kimyasal ürünler kullanmadan, doğal yollarla çaydanlık nasıl temizlenir? Çaydanlık Temizlemenin En Kolay Yolları

Çocuklar İçin Sosyal Medya Kullanımı Nasıl Olmalı

Çaydanlık Temizlemenin En Kolay Yolları

Sirke ve Tuz

Sirke genel olarak temizlikte kullanılan bir ürün. Çaydanlık temizliği konusunda da parlatma etkisinin olduğunu belirtelim. Bir leğene sirkeyi boşaltın ve üzerine tuz ekleyin. İyice karıştırın. Ardından bir bez yardımıyla çaydanlığı silmeye başlayın. Silme işlemi tamamlandıktan sonra su ile durulayıp kurulayın.

Sirke ve Karbonat

Aynı sirke ve tuz karışımında olduğu gibi sirke ve karbonat karışımı da lekeler ve kararmalar için en iyi çözümlerden birisi. Sirke ve karbonat karışımının içinde çaydanlığı biraz bekletin. Ardından su ile ovalayarak temizleyin ve durulayın.

Limon Kabuğu

Diğer iki yöntemin aksine limon kabuğu pek fazla bilinmez. Limonu küçük parçalar haline getirin ve çaydanlığı bu parçalarla birlikte ovalayın. Sonra nemli bir bezle ovalamaya devam edin. Biraz beklettikten sonra su ile yıkayın ve temiz bir bezle kurulayın.

Çaydanlığın içi nasıl temizlenir?

Çaydanlığın dışı içini temizlemekten daha kolay. Peki, kimyasal madde kullanmadan içini nasıl temizleriz? İç kısmını parlatmak için de sirkeyi kullanabilirsiniz. Fakat sirke kokusunun gitmesi uzun süreceği için limon tuzunu da kullanabilirsiniz. Sıcak su dolu çaydanlığın içine boşaltıp, 15-20 dakika kadar beklemeniz yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu