Magazin

Usta Oyuncu Eşref Kolçak Hayatını Kaybetti

Eşref Kolçak hayatını kaybetti

Yeşilçam’ın usta oyuncusu Eşref Kolçak hayatını gözlerini yumdu. Uzun süredir yoğun bakımda olan usta oyuncu dün saat 17:00 sularında hayata gözlerini kapadı. Eşref Kolçak Hayatını Kaybetti

Evlilikte Mutlu Olmanın En Önemli Yolları

Eşref Kolçak Hayatını Kaybetti

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz yıllarda ünlü şarkıcı Harun Kolçak hayatını kaybetmişti. Şimdi de 92 yaşında olan Harun Kolçak’ın babası Yeşilçam’ın usta oyuncusu Eşref Kolçak vefat etti. Ünlü sanatçı geçtiğimiz ocak ayında akciğerlerinin su toplaması nedeni ile hastaneye kaldırılmıştı. Bursa’nın Gemlik ilçesinde yaşayan oyuncu tekrar rahatsızlandığı için Gemlik Devlet Hastanesi’ne kaldırılmıştı.

Eşref Kolçak Kimdir?

28 Ocak 1927 tarihinde Erzurum İspir doğumlu olan Eşref Kolçak, 1941 yılında İstanbul’un Kasımpaş’a ilçesine taşındı. Sultan Ahmet Erkek Sanat Enstütüsü’nü bitirdi. Tesfiyecilik, marangozluk okudu. Bu bölümler üzerine bazı işlerde çalıştı. Kasımpaşa’da oturduğu sıralarda marangoz dükkanı ve mobilya mağazası vardı.

1944 yılında Atilla Revü Opereti’nde tiyatroya başlayan sanatçı, 1945’te Ses Tiyatrosuna geçiş yaptı. 1947’de Cahide Sonku ile birlikte oynadığı Fedakar Ana filmi ile figüranlıktan oyunculuğa geçiş yaptı. 50’li ve 60’lı yıllarda kahramanlık filmlerinin jönü olmayı başardı.

Bir Şoförün Gizli Defteri, Namus Uğruna, Düşman Yolları Kesti önemli filmlerinden bazılarıdır.

1955 yılında Özcan Kolçak ile evlendi. Eşi 13 Ocak 2010 yılında vefat etti. Kanser tedavisi gören şarkıcı oğlu Harun Kolçak 20 Temmuz 2017’de hayatını kaybetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu