Magazin

Sevdiğiniz Renklere Göre Karakter Analizleri

Günlük hayatta tercih ettiğimiz renklerin içimizdeki anlamları neler?

Günlük hayatımızda kullandığımız ya da en sevdiğim renk dediğimiz renkler ne anlama geliyor. Kişiliğimizi ne kadar yansıtıyor? Psikologlara göre her renk farklı bir kişiliği yansıtıyor. Hayata dair bakış açılarımızı bile bu renkler üzerinden yargılayabiliriz. Sevdiğiniz renkler bakalım gerçekten sizin kişiliğinizi, çevrenizdeki insanlara karşı bakış açınızı ve hayata dair yaklaşımınıza yansıtıyor mu? Bunu öğrenmek için “Sevdiğimiz Renklere Göre Karakter Analizleri” isimli makalemize göz atabilirsiniz.

Büyük Beden Ofis Şıklığı

Sevdiğimiz Renklere Göre Karakter Analizleri – Günlük hayatta tercih ettiğimiz renklerin içimizdeki anlamları neler?

Kırmızı

Güçlü baskın karakterli kişilerdir. Sonuca odaklıdırlar. Gereksiz konuşmalardan ve işlerden hoşlanmazlar. Kırmızı rengi seven kişilere göre olayın özünü anlamak ve sonucu elde etmek önemlidir. Yüksek fakat gerçekçi hedefler koyarlar. Bu hedefleri gerçekleştirmeye çalışmaktan fazlasıyla hoşnut olurlar. Bağımsızlıklarına düşkündürler. Zaman yönetimi konusunda bir hayli beceriklidirler. Çalışma ortamları ne çok düzenli ne de çok dağınıktır. Genel olarak kimseden yardım istemezler, olabildiği kadar kendileri çabalamaktan hoşlanırlar. Eleştiriyi pek kaldıramazlar. Ani kararlar verebilirler. Lider özellikleri ön plandadır ve özgüvenleri yüksektir.

Mavi

Tek kelimeyle mükemmelliyetçidirler. Her şeyden çok düzene önem gösterirler. Kurallara bağlıdırlar. Çalışma ortamları tam anlamıyla profesyonelcedir ve mükemmeldir. Her zaman planlı ve programlı davranırlar. Ayrıntılar konusunda titiz davranırlar. Karar verme konusunda sıkıntı yaşayabilirler. Genellikle yalnızlığı tercih ederler. Ses tonları alçaktır. Sakin bir şekilde konuşurlar. Duygularını açıkça dile getiremezler ve mantığa önem gösterirler. Heyecanları ve duyguları ölçülüdür. Olumsuzluklar karşısında sakin kalabilirler. Tedbirlidirler. Olumsuzlukları göz önüne getirip kaygılanabilirler. Detaycı, meraklı ve araştırmacıdırlar. Riskleri önceden görürler. Ciddi ve ağır başlıdırlar. Yeteneklilerdir.

Yeşil

Genellikle orta yolu bulan kişilerdir. Büyük hatalar yapmazlar. Her yerde her şekilde mutlu olabilirler. Sabırlıdırlar. Anlaşılması zor olan kişilerdir. İnatçı olabilirler. Başladıkları işleri yarım bırakabilirler. Hayır deme ihtimalleri düşüktür. Barışçıl ve fedakar insanlardır. Hayatta en önemsedikleri şey çevresinden saygı görmesidir. Duygulu ve heyecanlıdırlar. Uyumludurlar. Ön plana çıkmaya çalışmazlar. İnsanların hislerine karşı duyarlıdırlar. Hareketli ortamları pek sevmezler. İnce ve düşündürücü espriler yaparlar. Kendileriyle barışık insanlardır. Rahat tavır sergilemeyi severler. Çatışmadan çekinirler. Sabırlıdırlar. Kimseyi kırmak istemezler.

Sarı

Sarı rengi seven kişiler diğer renklerin arasındaki en hareketli karaktere sahip olan insanlardır. İlgi çekici, karizmatik, dışarıdan bakınca sevimli, kıpır kıpır ve eğlenceli insanlardır.Birebir ilişkilerde fazlasıyla aktif olmalarıyla bilinirler. Tanımadığı insanlarla kolaylıkla iletişime geçip kısa sürede ilişki kurabilirler. Geniş çevreleri vardır. Hayal kurmayı severler. Vizyonları geniştir. Çok daha büyük ve parlak gelecekler düşünebilirler. Ama bunları hayata geçirmek konusunda sorunları vardır. Genel özellikleri; girişkendirler, ayrıntılar üzerinde düşünmezler, çalışma alanları dağınıktır, onları toparlayacak birine ihtiyaç duyarlar, eğlenceli ve hareketlidirler, mutluluk ve enerji yayarlar, dikkatsizdirler, hazır cevaptırlar, ikna edicidirler, sorunlara ilginç çözümler bulurlar, meraklıdırlar.

Mor

Asaletin,ihtişamın, zenginliğin ve gücün rengidir. Lila gibi açık mor tonları kişinin zihnindeki ilham noktasını uyandırır bu yüzden çalışma alanlarında kullanılır ya da kullanılması önerilir. Bu rengi seven kişiler sanatsal ruhu olan ve sanatın herhangi bir dalında çok başarılı olabilecek kişilerdir. Mor renk kişinin bilinçaltını uyandırır. Konsantrasyonu attıran bir renktir. Mor rengi seven insanlar ruhsal dünyaları öne çıkmış daha ön planda tutan kişilerdir. Dış dünyaya karşı duyarlılıkları fazladır.

Turuncu

Dışa dönük,heyecan, mutluluk verici bir renk tonudur. Turuncu dikkat çekici çarpıcı bir renktir sende öyle birisin. Bu renk insana huzur verir. Sosyal ilişkilerde kuvvetlidir turuncuyu seven kişiler. Ama birazda gösteriş severler. Gösteriş derken yaptığı iyi işi görsünler isterler. Turuncu sıcak bir renktir, içini düşüncelerini yansıtır. Sevginin rengidir. Daha doğrusu sevgiyi sevmeyi bilen insanın rengidir.

Siyah

Siyahı seven insanlar özgüveni yüksek kararlı kişilerdir. Azimli ve kararlıdırlar. Başkalarının kendi yerlerine karar vermelerini sevmezler. Siz kendiniz kendi kararlarını vericeksiniz. Siyah biraz inatçı insanların rengidir. Ama sürekli siyah giymek ruhsal sorunları arttırır. İş hayatında başarı için sonuna kadar giden insanlardır. Ama aynı zamanda siyah biraz da hırs rengidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu