Magazin

Renk veren çamaşırın lekeleri nasıl çıkar ?

Boyanan kıyafetlerin lekesini nasıl çıkartabilirsiniz ?

Renk veren çamaşır lekeleri hanımlar  için korkulan konulardan birisidir.renk veren iç çamaşırlarının yada atlet tarzı giysilerin kıyafetleri boyaması sinir bozucu durum olabilmektedir. Peki renk veren çamaşır lekeleri nasıl çıkar ?

Terleme durumlarında genel olarak sentetik kumaştan yapılan iç çamaşırlarının bazıları boya çıkartma özelliğine sahiptir . Kimi zaman çıkmaz der ve lekeli kıyafeti çöpe atabilirsiniz yada farklı alanda kullanabilirsiniz . Ancak boyanan kıyafetlerin lekeleri kesin çözüm yolu ile çıkmaktadır. Detayları inceleyelim .

Boyanan kıyafetlerin lekesini nasıl çıkartabilirsiniz ?

Abiye Temizliği Nasıl Yapılır ?

Renk veren Kıyafetin lekeleri nasıl çıkar ?

Lekeli olan kıyafeti makinede yıkamadan önce lekenin üzerine izopropil alkolünü dökünüz ve bir süre yumuşamasını bekleyiniz . Ardından çok fazla sıcak olmaması şartı ile yıkayınız.

Bir fincan Amonyak içerisinde bir fincan beyaz sirkeyi karıştırınız.Temiz bir kumaş bez yada bir sünger ile lekenin üzerine uygulayınız . Çok fazla sıcak olmayan derecede yıkayınız.

Bir leğenin içerisine lekeli kıyafeti koyduktan sonra üzerine deterjan ilave ediniz . 1 saat kadar bekletilen kıyafeti ovalayarak durulayıp asınız.

Kıyafetlerdeki Renklerin Çıkmaması için ;

Kıyafetlerinizdeki renklerin çıkmaması için kullanmadan önce 1 gece boyunca tuzlu suda bekletiniz.

Renk veren kıyafetleri yüksek derece ısıda yıkamamaya özen gösteriniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu