Büyük Beden

Büyük Beden Ofis Şıklığı

Büyük Beden Ofis Kıyafeti Seçimi

Çalışan kadınlar günlerinin çoğunu iş yerinde geçiriyor.  Özellikle sıcak yaz aylarında sabah gardırobumuzu açtığımızda elimiz şortlara ve askılı üstlere gitse de, ofis şıklığı konusunu dengelemek gerekiyor. Şortlarımızı ve askılılarımızı hafta sonuna bırakıp, gün boyu rahat edebileceğimiz ofis şıklığı için vereceğimiz tavsiyelere bir göz atalım.

Büyük Beden Abiye Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ofis şıklığını yakalamanız için bir kaç önerimiz var

Profesyonel iş yaşamında giyim tarzımızın kurumsal dünyaya uyumlu olması gerekiyor.  Büyük beden giyim alternatifleri son dönemlerde çok olsa da, her kombin iş yaşamına uygun olmayacaktır.  Ofis şıklığında siyah, lacivert ve gri tonlar vazgeçilmezdir. Bu koyu tonlar fazlalıklarımızı da kamufle edeceğinden sıklıkla tercih edebiliriz. Parlak renkler bu yaz favori olsa da, bu renkleri aksesuarlarımızda yada kombinimizde ki küçük bir parçada kullanmakta fayda var.

Basen bölgelerinde fazlalıkları olan kadınlar için uzun ceketleri önerebiliriz. Ofis şıklığını yakalarken fazlalıklarımızı da kamufle edebiliriz.  Bol pantolonları özellikle yaz aylarında sıklıkla tercih edebilirsiniz. Bol paça pantolonlarınızı şifon gömleklerinizle rahatlıkla kombinleyerek ofis şıklığını yakalayabilirsiniz.

Koyu renk ceket ve pantolondan oluşan bir takımın içerisine giyeceğiniz renkli ve hafif dekolteli gömleğiniz ile harika görünebilirsiniz.

Ofis şıklığının kurtarıcı parçası elbiseler. Elbise seçiminde çok bol yada çok dar olmayan, diz hizasında, kolsuz yada kısa kollu elbiseleri, minik ceketlerle kombinlemeyi deneyebilirsiniz.  Bir fular ile desteklendiğinde çok daha modern bir görüntü elde edebilirsiniz.

Kombinlerimizin en önemli parçası ayakkabılar.  Burnu kapalı ve ortopedik olmasına dikkat etmeliyiz. Tüm gün ağırlığımızı taşıyacak olan ayaklarımızın konforu önemli.

Son olarak hafif bir makyaj ve özenli saçlar ile ofis şıklığını yakalayabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu