Büyük Beden

Büyük Beden Jean Pantolon Seçimi

Yeni Sezon Büyük Beden Jean Modası

Bedenimize uygun bir jean pantolon ile şık görünmememiz neredeyse imkansız. Hemen hemen her stile ve ortama rahatça uyum sağlayabilen jean pantolonların kombinlemesi de oldukça kolay. En çok ve en severek giydiğimiz jean pantolonlar  hayatımızda oldukça yer kaplıyor. Peki bedenimize uygun jean pantolonu bulmak ve onu modaya uygun kombinlemek sanıldığı kadar kolay mı? Bedeninize uygun pantolon seçiminin ipuçlarını, büyük beden jean pantolon seçimi isimli yazımızda paylaşıyoruz.

Büyük Beden Yazlık Kombin Önerileri

Yeni Sezon Büyük Beden Jean Modası

Modeli ve rengi ne olursa olsun jean seçiminde ön planda olması gereken şey rahatımız. Vücut tipimizi biliyor ve buna göre giyiniyorsak, jean seçiminde de zorlanmayacağız. Her sene yeni modellerle göz dolduran jean pantolonlar farklı kumaşları, kesimleri ve modelleri ile vitrinlerde yerini alıyor. Fakat sadece moda olduğu için içerisinde rahat olmadığımız bir jean pantolonla mutlu olamayız. Bu yüzden bedenimizde fazlalıklarımızın olduğu bölümlerimizi iyi belirleyerek ve bilerek jean alışverişi yapmalıyız.

Büyük beden jean pantolon seçerken, boyumuz ve fazlalıklarımızın yoğun olduğu bölge belirleyici olmalı. Örneğin kalça ve basen bölgesinde fazlalıklarımız varsa, büyük arka cepleri olan jean modelleri bizim için yanlış seçim olacaktır. Büyük cepler dikkatleri o bölgeye çekecektir ve kamufle etmek istediğimiz bölge daha belirgin olacaktır. Bu sebeple arka cepleri küçük olan ya da cepsiz jean seçimi yapmamız gerekiyor.

Bacak boyumuzun kısa ve kalın bacaklara sahip olduğumuzu düşünüyorsak, özellikle kapri jean pantolonlardan uzak durmamız gerekiyor. Bot paça olarak ta adlandırılan geniş paça ve düz kesim modelleri seçmemiz bizim için doğru tercih olacaktır. Bu tarz jean pantolonlar bacaklarımızı daha düzgün ve ince gösterecektir.

Çok esnek kumaşlar ile tasarlanmış jean pantolonlarla rahat edeceğimizi düşünüyoruz. Fakat likra oranı düşük olan jean pantolonların fazlalıklarımızı toparlama oranı yüksek olacaktır. Daha kalın ve likra oranı fazla yüksek olmayan kumaşlar ile tasarlanmış jean pantolonlar bizim için doğru tercih olacaktır.

Koyu renk, klasik kesim ve uzun paçaya sahip jean pantolonlarımızı topuklu ayakkabılarla kombinlediğimizde daha ince ve zarif görünebiliriz. Son dönemlerde yeniden moda olan ispanyol paça jeanler de bizim için doğru seçim olacaktır. İspanyol paça jeanlerin topuklu ayakkabımızı örtecek uzunlukta olmasına dikkat etmemiz gerekiyor.

Kesimi ve rengi ne olursa olsun seçtiğimiz jean pantolonu yüksek bel seçmemiz, bel bölgemizdeki fazlalıkları toparlamak ve bacak boyumuzu uzun göstererek daha ince ve narin görünmek için ilk kuralımız olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu