Büyük Beden

Büyük Beden Kadınlar Nasıl Giyinmeli? En Önemli İpuçları

Kilo probleminiz varsa ve güzel giyinmenin ipuçlarını arıyorsanız bu makale tam size göre!

Kadınlar her zaman güzel olmak ister. Bir kadını boyu ve kilosu nasıl olursa olsun güzel görünmek ister. Kendine olan güveninin bozulmamasını ister. Bu sebeple de dışarı çıkmadan önce elinden geldiği kadar süslenip, kendine bakım yapar. Zaten her insan güzeldir aslında, toplumsal değer yargılarımız sayesinde, belirli bir güzellik şeması çıkarıp insanları buna göre yargılamaya bayılıyoruz. Aslında önemli olan kişinin karakteri, karşısındaki insana verdiği önem ve merhametten gelmeli. Ne yazık ki günlük yaşantımızda bunları bir kenara bırakıp, fiziki şartlara bakmayı ve buna göre ön yargılarda bulunmaya bayılıyoruz. Mevcut şartlardan ötürü de “Büyük Beden Kadınlar Nasıl Giyinmeli?” isimli makaleyi yazmak zorunda kalıyoruz. Biz sizlere giyinmeniz hakkında ipuçları verebiliriz fakat çevrenizde sizin dış görünüşünüz yerine nasıl bir insan olduğunuza önem veren kişileri tutmaya önem gösterin.

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Büyük Beden Kadınlar Nasıl Giyinmeli? Tavsiyeler burada!

1- Desen ve Renk Uyumluluğu

Çoğu insan koyu renklerin kiloyu gizlediğini savunur. Haklılar da. Fakat bu sürekli koyu renkler giymek zorunda olduğunuz anlamına da gelmiyor. Aynı renklerin tonlarını kullandığınız takdirde açık renk kıyafetler de giyebilirsiniz. Yani kendinizi sınırlamayın. Dün yazdığımız “Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?” makalesinde de göreceğiniz gibi, kıyafetleriniz arasında bütünlük sağlamanız oldukça önemli bir detay.

Desen konusuna gelecek olursak; dikey çizgili desenleri tercih etmeye dikkat edin. İnsanların göz algısı nedeniyle yatay çizgiler sizi daha kilolu gösterecektir. Aynı şekilde küçük desenli parçaları tercih edebilirsiniz. Kilonuz gövde kısmınızdaysa, düz kıyafet giymeye özen gösterin.

2- Ürünlerin Kesimi

Geniş paçalı pantolonlar giymek vücut hatlarınızı saklamanızda yardımcı olacaktır. Layering tekniğini de kullanabilirsiniz. Yani içinize dar uzun bir tişört giyin. Üzerine de biraz daha bol bir kazak giyebilirsiniz. Genel olarak biraz bol kıyafetler giyebilirsiniz. Oversize dediğimiz modellerden kesinlikle uzak durun.

3- Ayakkabı ve Aksesuarlar

Topuklu ayakkabılar sayesinde, hem boyunuz daha uzun duracaktır hem de daha zarif görünmenize olanak sağlayacaktır. Bu nedenle topuklu ayakkabı giymeye özen gösterin. Bunun haricinde günlük kıyafetlerin altına giyeceğiniz spor ayakkabılar ve babetlerin de naif bir görüntü çizmesine özen gösterin.

Aksesuarlarda ise abartıdan uzak durun. Ne az, ne çok. Siz ortayı bulursunuz zaten. İri göğüsleriniz varsa uzun ve büyük kolyelerden uzak durun.

4- Bikini ve Mayo

Tek parça modelleri seçmeniz vücudunuzda gizlemek istediğiniz yerleri daha kolay bir şekilde örtebileceğiniz anlamına geliyor. Bu nedenle tek parça modelleri tavsiye edebiliriz. Toparlayıcı özelliği olan likralı modelleri de tavsiye edebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu