Moda

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Kısa boylu olmaktan şikayet ediyorsanız ve kıyafetlerin yakışmadığına inanıyorsanız, bu ipuçları tam size göre.

Minyon olmanın belirli avantajları olduğu gibi, dezavantajları da yok değil. Aslında bu durum tüm hayat boyunca bu şekilde. Hiç bir şey tam anlamıyla mükemmel değil. Bir tarafta artıları olan herhangi bir şey, ufak da olsa bir yerden negatife de maruz kalıyor. Hayatın felsefelerinden biri de budur. Minyon olmak da, uzun boylu olmak da şans ve genlerimize bağlı bir durum. Seçim yapamıyoruz. Peki seçim yapamadığımız bu hayatta, giymek istediğimiz şeyler varsa boyunuz kısa olduğu için giyip giymemek arasında kalıyorsanız ne yapacaksınız. İşte bu sorunun cevabı burada. Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Büyük Beden Mankeni Buse Şahin Röportajı

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli? İşte tavsiyeler!

1- Etek Kombinleri

Minyon biriyseniz zaten büyük ihtimalle zayıf ve kısa boylusunuz demektir. Bu yüzden giydiğiniz kıyafetlerin ne olduğundan daha çok, giyim şeklinize dikkat etmeniz gerekiyor. Bu nedenle bir eteğin üzerine giydiğiniz tişörtü salıp bol bir şekilde bırakmak yerine içine sokmanız daha güzel bir hava katacaktır. Bu sayede ince olan belinizi daha da ince gösterebilirsiniz. Belinizin yanında bacak boyunuzu da daha uzun gösterecektir.

2- Ayakkabı ve kemer

Bilekten bağlamalı ya da tokalı ayakkabılar giymeyi seviyorsanız, bileğe gelen kısımlarının ten renginize uygun bir renk olmasına özen gösterin. Bunun sebebi uzaktan bakıldığı zaman, üzerinizdeki görüntünün bir bütün olmasını saplamak. Araya farklı tonlar kattığınız zaman üzerinizde bölük pörçük bir görüntü sunar ve farklı yerlere odaklanılması anlamına gelir. Nasıl yapılan bir tablo bütün haliyle güzel görünüyorsa sizde bir bütün halinde daha güzel görüneceksiniz. Kemer kullanımında da aynı bütünlüğü korumanızı tavsiye edebilirim. Yani bir elbise giydiğinizde bedeninizi ikiye bölmemesine dikkat edin.

3- Ceket Kombinleri

Boyunuz kısa olduğu için kendinizle barışık olun ve uzun ceketlerden uzak durun. Giyeceğiniz ceketin maksimum uzunluğu kuyruk sokumunuzu birkaç parmak kadar geçsin. Daha uzun olduğu takdirde bacak boyunuzu kısa gösterecektir.

4- Elbiseler

Minyon bir vücuda sahipseniz, size ufak tefek de diyebilirler. Buna aldırmayın. Ufak tefek demeksizin olduğunuz halinizle bir o kadar tatlı olduğunuz anlamına gelir. Bunu bir erkek olarak söylüyorum hanımlar. İnce ve düzgün hatlarınızı gösterebilmenizin tek yolu, dar elbiseler giymek. Bel inceliğinizi ve kalçalarınızı ön plana çıkaran elbiseler giyerseniz, çevrenizdeki herkes size dönüp bir daha bakacaktır. Buna emin olabilirsiniz.

5- Kot Pantolon Kombinleri

Yüksek bel pantolonlar giyerek, bacak boyunuzu uzun gösterebilirsiniz. Tabi üzerine de uzun, bol giysiler yerine dar şeyler tercih etmelisiniz. Tüm yazı boyunca vurgusunu yaptığım o ince belinizi ve kalçalarınızı ön plana çıkarmanız gerekiyor. Bol tişörtler giyerseniz bedeninizin avantajlarını kaybedersiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu