Moda

Elma Vücut Tipinde Nasıl Giyinilir?

Vücut tiplerinde, elma tipi, armut tipi, kum saati tipi, dikdörtgen tipi olarak farklı tipler bulunmaktadır. Elma vücut tipinde nasıl giyinilir merak ediyorsanız kısaca yazımızda bahsettik.

Elma vücut tipi, üst bedenin daha geniş alt bedenin ise üst bedene göre daha dar olma şekli.
Geniş omuz, büyük göğüslü, üst sırt bölgesi yağlı ve vücut yağının en yoğun olduğu bölge göbek ve mide bölgesi, kalın bir bel şeklinde tanımlayabiliriz. Genellikle kollar, bacaklar ince, basen dar ve kalçalar küçük, düz olur. En çok göbek ve mide bölgesinde yağ birikir.

elma vücut tipi nasıl giyinmeli

Giyinirken en dikkat etmeleri gereken nokta üst bölge kıyafetlerini daha koyu renk olarak seçmeleri. Mutlaka büyük göğüslerinden dolayı V yaka, gömlek yaka kıyafetler seçmelidirler. Kol boyu her zaman dirsek altı en ideal noktadır. Bluz ve gömlek boyu kalçanın biraz altında olması. Eğer elbise giyilecekse diz üstü koyu renk elbise seçmeli. Pantolonlu bir kombinde ise omuzla ayın hizada biraz geniş paça pantolon, bluz boyu kalçayı ortalamalı. Giyilen kıyafetin dikkatleri göbek bölgesinde uzak tutmak gerekir.

Düşük bel şortlardan veya pantolonlardan, kısa boy gömleklerden veya orta bölgenin aşağısında veya yukarısında biten kıyafetlerden uzak durmak gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu