Moda

Topuklu Ayakkabı Seçimi

Dişilik Sembolü Topuklu Ayakkabı

Kadınların çoğunlukla kendilerini en mutlu hissettiği, öz güven duygularının pekiştiği  ayakkabı türüdür topuklu ayakkabı. Vitrinde ya da bir mankenin üzerinde gördüğümüzde dişilik sembolü olarak dikkat çeken topuklu ayakkabı, ayağımıza giydiğimizde ızdırap sembolü haline de gelebiliyor. Bu yüzden topuklu ayakkabı seçiminde de dikkat etmemiz gerekiyor.

Neden Topuklu Ayakkabı?

Fiziksel olarak boyu uzun, kalçaları daha dik gösterdiği gerçeği aşikar. Bu yüzden dişilik sembolü olarak görülüyor. Spor kombinlerimizi bile bambaşka bir görünüme sokabiliyor. Ayakta uzun süre kaldığımızda canımız acısa da görünümüne önem veren biz kadınlar azcık acıya katlanabiliriz 🙂

Louis Vuitton Yeni Çantalarını Yıldızlarla Tanıtıyor!

Topuklu ayakkabıyı vitrinde gördünüz ve almak için mağazadan içeriye girdiniz. Tabiki deneyecek ve ayağınızda nasıl durduğunu görmek isteyeceksiniz. Kalıbı nasıl? İlk püf noktası ayakkabıyı çıplak ayakla denememeniz olacaktır.  Gün içerisinde ayaklarda oluşan nem sebebiyle topuklu ayakkabı ayağınıza zor girecek ve belki bir büyük numarasını tercih edeceksiniz.  Ayakkabıyı alıp eve geldiniz. Ertesi gün evden çıkarken ayakkabınızı giydiğiniz deki sürpriz büyük ihtimalle ayakkabının size biraz bol gelmesi olacaktır.

Topuklu ayakkabıyı alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise ayağı tam sarıp sarmadığını test etmeniz olacaktır. Ayağı tam sarması, vücut basıncını tüm gün taşıyan ayaklarınızın, ayakkabı içerisinde daha rahat olmasını sağlayacaktır.

Ayakkabılarınızı akşam saatlerinde satın alırsanız, ayaklarınız gün içerisinde şişeceği için ayakkabı numarası problemi yaşamamış ve tüm gün ayakkabı içerisinde olan ayağınızın acımasını engellemiş olursunuz.

Ayakkabı alırken malzemenin nefes alan, ayağı terletmeyen malzemeden olmasına dikkat edin. Bazı ayakkabılar kötü malzeme ile üretildiğinden tüm gün içerisinde olan ayakta mantar enfeksiyonu ve koku sorunu yaratabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu