Sağlık

Pilates nedir? Pilates İle Zayıflamak Mümkün mü?

Evde Pilates Yapmanın İncelikleri

Yaz ayları geliyor ve güneş yüzünü iyiden iyiye gösteriyor. İnce kıyafetlere bürüneceğimiz bu günlerde bedenimizi yaza hazırlamanın en güzel yollarından biri pilates. Biz kadınlar spor ve sağlıklı beslenmenin önemini çok iyi biliyoruz. Bedenimizi yaza hazırlamak için şok diyetler yapmak yerine sağlıklı beslenerek egzersize ağırlık vermek doğru tercih olacaktır. Yaza fit bir vücutla girmek konusunda aklımıza ilk gelen olmasa da, pilates ile zayıflamak mümkün. Düzenli sporu hayatımıza pilates ile sokabiliriz. Sporla ilgili zamansızlık, bütçe, yorulmak gibi bahaneleri bir kenara bırakarak pilates ile zayıflamak başlıklı yazımıza bir göz atalım.

Evde Pilates Yapılabilir mi?

Evde pilates yapmak mümkün. Fakat öncesinde iyi bir eğitmenden temel pilates hareketlerini öğrenmekte fayda var. Duruş bozukluklarını düzelten, vücuttaki en derin kaslara kadar farkındalık sağlayan bu spor, doğru yapılmadığı taktirde ciddi sakatlanmalara neden olabilir. Her bölge için farklılık gösteren alternatif hareketleri ile pilates, kurallarına uyulduğu taktirde evde rahatlıkla yapılabiliyor. Evde pilates yapabilmek için bu kurallara uymamız gerekiyor. bu kurallara beraber göz atalım.

  • Matı koyduğumuz alan oldukça geniş olmalı. Kol ve bacaklarımızı rahatlıkla açabileceğimiz bir yere konumlandırmalıyız.
  • Evde pilates yapacağımız ortamı havalandırmak nefes kalitemiz açısından oldukça önemli.
  • Rahatlatıcı ve temposu düşük müzikler dinleyerek belli bir ritmde hareketlerimize konsantre olabiliriz.
  • Kaliteli minderler kullanmalıyız.
  • Seviyemiz arttıkça çeşitli aletler kullanarak pilates egzersizlerimizi zenginleştirmeliyiz.
  • Karşımızda bir ayna olması, daha doğru hareket kontrolü sağlar.
  • Egzersiz boyunca mümkün olduğunca bol su tüketmeliyiz.
  • Boyumuza uygun büyüklükte pilates topu tercih etmeliyiz.

Evde pilates yaparak esnek bir vücuda, düz bir karına ve sıkı kalçalara sahip olabiliriz. Fazla kilolardan kurtularak fit bir vücuda sahip olmak için tercih edilebilecek eğlenceli ve oldukça işe yarayan bu yöntemi mutlaka denemeliyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu