Moda

Vücut tipine uygun mayo ve bikini seçimi

Bedene uygun plaj giyim önerileri

Havalar ısınmaya başladı ve yaz tatili için gidilecek tatil mekanları seçildi. Mayo ve bikini seçimi yapıldı. Peki seçtiğiniz plaj kıyafeti vücut tipinize uygun mu?  Vücudunuzdaki kusurları doğru mayo ve bikini seçimi sayesinde kusursuz bir hale dönüştürebilirsiniz.

Body Positivity Beden Olumlama Nedir?

Vücut Tipine Uygun Plaj Kombinleri

İri göğüsler için önerimiz; vücudun farklı bölgelerini ön plana çıkartabileceğiniz tasarımları tercih etmek olacaktır.  Kemerli modelleri ya da tek parça mayoları tercih etmenizi öneririz. Bikini kullanmak isterseniz, bikini üstünü koyu, altını açık renk seçerseniz vücudunuza uygun plaj modasını yakalamış olursunuz.

Küçük göğüsler için önerimiz; klasik dolgulu üçgen bikiniler olacaktır. Bu sayede göğüsleriniz olduğundan daha dolgun görünecektir. Bikininizin üst kısmını açık renk seçerek doğru renk seçimini de yapmış olursunuz.

Önemli bir tüyo daha; tek renkli mayolar daha ince ve uzun görünmenizi sağlar.

Beli ince göstermek için; dünyaca ünlü birçok yıldızın da yaptığı gibi yüksek belli bikinileri tercih edebilirsiniz.

Bacakları uzun göstermek için; kenarları ipli bikini tercih edebilirsiniz.

Omuzları geniş göstermek için; straplez bikini veya mayo tercih etmelisiniz.

Plaj giyiminde de önemli olan vücudunuzu tanımak, vücut şeklinize uygun doğru seçimleri yapabilmektir.  Bedenimizde sevdiğimiz bölgeleri ön plana çıkarıp, fazlalıklarımızı kamufle etmeye odaklanarak plaj şıklığını kolayca yakalayabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu