Büyük Beden

Büyük Beden Oversize Kombin Önerileri

Oversize Parçaların Doğru Kullanımı

“Bir beden büyük alalım seneye de giyersin” cümlesi size de tanıdık geliyor mu? Peki bunun moda olabileceği hiç aklınıza gelir miydi? “Emanet gibi duran” birkaç beden büyük parçalar oversize modasının vazgeçilmezi. Oversize kombin yapabilmek için doğru parçaları seçmemiz gerekiyor.  Yazımızda oversize kombin için doğru parçaların seçimi hakkında birkaç tüyo vereceğiz.

Büyük Beden İçin Yazlık Kombin Önerileri

 

Son Moda Oversize Parçalar

Son yılların popüler trendleri arasında gelen oversize modasının temel felsefesi “rahat hisset”.  Oversize hırkalar, kazaklar, kabanlar kullanımı kolay ve rahat parçalar. Oversize seçimini üst giyimde yapmanız, daha modern ve şık bir görünüm sağlayacaktır. Oversize parçalar her beden uyum sağlar. Büyük beden giyim sektöründe de bu parçalar fazlaca kullanılıyor. Oversize büyük beden parçaları seçerken dikkat etmemiz gereken parçaları doğru kombinleyebilmektir.

Oversize üst parçaları kullanırken dikkat edilmesi gereken ilk kural, alt giyim parçasını dar kalıp seçmektir.  Tayt, slim fit jean ve kalem etekler doğru seçim olacaktır. Bacağı saran uzun çizmelerle tamamlayacağınız bu kombinle şıklığı oldukça rahat yakalayabilirsiniz.

Beden ölçüsü ayırmayan oversize modası için bilinmesi gereken bir diğer kural, içine giydiğiniz parçayı dar seçmek olacaktır. Oversize bir hırka veya kaban seçiminizi bedeni saran bluz, gömlek, kazak ve tshirtler ile kombinleyebilirsiniz.

Oversize parçalar için önemli noktalardan biri de kumaş seçimidir.  Yumuşak, akışkan ve aynı zamanda kalın dokulu kumaşlar seçtiğimiz parçaları daha iyi gösterecektir.

Oversize parçaları doğru kombinleyerek, her bedende günün modasını yakalayarak şık görünebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu