Güzellik

Doğal Yollarla Saç Rengi Açmanın Yolları

Yaz güneşinden ve doğal bitkilerden faydalanarak saç rengi nasıl açılır?

Saç rengini açmak zor ve uzun süren bir işlem. Özellikle bir kuaföre gittiyseniz saçınıza yapılan işlemlerden dolayı saçlarınız zarar görebiliyor ve yanıyor. Bun sebeple saç açmanın doğal yöntemleri varken, kimyasallarla yapılan işlemleri bir kenara bırakıyoruz. Hazır yaz da gelmişken ve güneşin ışığını da kullanabiliyorken, doğal yöntemlerle saç rengi açmanın yolları neler hep birlikte bakalım. Doğal Yollarla Saç Rengi Açmanın Yolları

Göğüs Estetiğinde Yeni ve Popüler Uygulamalar

Doğal Yollarla Saç Rengi Açmanın Yolları

Güneş

Bilinen yöntemlerin belki de en başında gelen güneş ışığını kullanmaktır. Saçlarınız ıslakken ya da deniz suyuna bulanmışken, güneşlenmek saç renginizi açacaktır.

güneş

Papatya suyu

Güneşin saç renginde yaptığı etkiden sonra, papatya suyunu da belirtmemiz gerekiyor. Bunun nedeni saçlarınıza papatya suyu sürüp, ıslak bir şekilde güneşe çıktığınız zaman, saç rengini açılacaktır. Papatya suyu, doğal saç açıcılarının başında gelmektedir.

papatya suyu

Limon

Patatya suyunda olduğu gibi limon suyu da güneşe çıktığınız zaman saçınızın rengini açacak bir diğer doğal yöntem. Islak saçınıza limon suyunu sürüp güneşe çıkın ve yarım saat kadar bekleyin. Sonra tekrar yıkayın. Bir kaç kez bunu uyguladığınızda saçlarınızın rengi açılacaktır.

limon

Karbonat

Banyoya girdiğinizde saçlarınızı ıslatıp karbonatla saçlarınıza masaj yapın. İlk seferde beklediğiniz etkiyi alamasanız bile zamanla saçlarınızın rengi açılacaktır.

karbonat

Siyah Çay

Ülkece içmekten kendimizi alamadığımız siyah çayın içerisindeki tonik asit, saçların rengini açmak için birebir. iki üç yemek kaşığı siyah çay demleyin ve saçınıza bununla masaj yapın. Yarın saat bekledikten sonra durulayın.

siyah çay

Bal

Bu noktaya kadar verdiğimiz tavsiyeleri belki duymuşsunuzdur ama bal tavsiyesi pek fazla bilinmiyor. Saf suyun içine bal karıştırın ve saçınıza bununla maske yapın. Yarım saat sonra saçınızı durulayın.

bal

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu