Güzellik

Kepek Problemi İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Kepek problemi nedir? Nasıl geçer?

Kepek sorunu zaman zaman herkeste görünen bir problemdir. Kimi zaman saçlarımıza yeterli bakımı yapmadığımızdan ötürü, kimi zaman mevsimsel olarak ve bazen de çok daha farklı nedenlerden dolayı olabiliyor. Bizde sizlere Kepek Problemi İle İlgili Bilinmesi Gerekenler isimli bir makale hazırladık. Eğer saçınızda kepek problemi varsa bu yazı size yardımcı olabilir. Tabi doktora gitmeyi de ihmal etmemenizi öneriyorum.

Göz Altı Torbaları İçin Doğal Çözümler

Kepek Problemi Neden olur? Nasıl geçer?

  • Mevsim değişikliği
  • Şampuan değişikliği
  • Krem ve benzeri şeyleri durulamamak
  • Kirli saç
  • Kuru saç derisi

Limon Suyu

Saçlarınızı yıkadıktan sonra, kendi sıktığınız limon suyunu saçınız nemliyken, saç diplerine masaj yaparak yedirin. Yarım saat sonra yıkayıp, iyice durulayın. Limon bu şekilde saç derilerinizi temizler, fazla yağı alır ve köklerin güçlenmesini sağlar.

Aleo Vera

Duşa girmeden önce aleo vera ile saçınıza masaj yapın. 10 dakika sonra şampuan ile yıkayıp, güzelce durulayın. Kepek azalana kadar her gün bu uygulamayı yapabilirsiniz. Her gün saç yıkamak saçı kurutacağı için, nemlendiricili şampuanlar kullanmanızda fayda var.

Hindistan Cevizi Yağı

Duşa girmeden önce saçınıza hindistan cevizi yağı ile masaj yapın. Ardından saçınızı havlu ile sarıp yarım saat kadar bekleyin. Fırça ile saçlarınızı tarayın ve ardından ılık su ve şampuan ile saçlarınızı yıkayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu