Güzellik

Doğal Yöntemlerle Saç Rengini Açma Yolları

Evde Saç Rengini Açma Yöntemleri

Saçlar kadınlar için en önemli aksesuardır. Her kadın saçlarının bakımlı ve göz kamaştırıcı görünmesini ister. Sarı saçlar da özellikle biz kadınların, hangi ten rengine sahip olursak olalım denediğimiz bir tondur. Kimyasal kullanarak saç rengini açmak yıpratıcı bir işlemdir. Özellikle güneşten açılmış gibi duran doğal sarı tonlarını evde uygulayabileceğimiz bazı yöntemlerle elde edebiliriz. Yazımızda doğal yöntemlerle saç rengini açma yollarını detaylandıracağız.

2019 Yılının Yaz Saç Modelleri Ve Renkleri

Doğal Yollarla Saç Rengini Açma

Her evde bulunabilen malzemelerle saç rengimizi bir iki tona kadar açabiliriz.

Papatya

Saç rengini açmak için kullanılan en yaygın yöntem papatya suyudur. Saçlarda oluşan kepeklenmeyi de engelleyebilen papatya suyu, saçların parlak ve hacimli görünmesini sağlar. 1 bardak suya bir avuç papatyayı atarak 15 dakika kaynatalım. Kaynayan papatyaların suyunu süzerek saçımıza sürüyoruz. Güneşte bekleterek kurumasını sağlıyoruz. Haftada bir kere uygulayabiliriz.

Karbonat

Saçlarımızın temizliğinde ve renginin açılmasında kullanabileceğimiz karbonat, saçlarımızı zararlı kimyasallardan arındırmamıza da yardımcı olacaktır. Bir kaba 1 çay kaşığı karbonat ve krem kıvamına gelene kadar su ekliyoruz. Karışımı saçlarımıza ve saç derimize masaj yaparak uyguluyoruz. 20 dakika bekleyerek duruluyoruz. Haftada 1 defa uygulayabiliriz.

Tuzlu Su

Yapılması gereken sadece tuzlu suyu saça püskürtmek olacaktır. Fakat bu yöntem saçın kurumasına sebep olabilir. Bu yüzden uygulama sonrası saç kremi kullanmakta fayda var. Saçımızın son durulama suyunu, kaynattığımız tuz ve su karışımı ile yapıyoruz. Havlu ile nemini aldığımız saçlarımızın güneşe çıkarak kurumasını bekliyoruz. Haftada bir defa uygulayabiliriz.

Limon

En çok tercih edilen yöntemlerden birisidir. Bir fincan limon suyuna, dörtte biri kadar ılık su ekleyelim. Karışımı bir sprey şişesine koyarak saçlarımıza püskürtebiliriz. Burada dikkat edilecek nokta, limonda bulunan sitrik asidin saç derisine zarar vermesini engellemek için saç uçlarınauygulamaktır. Dilediğimiz sıklıkta kullanabiliriz.

C Vitamini

Özellikle boyalı saçlar için doğru sonucu veren yöntem saçı beslemeye de yardımcı olacaktır. Kolaylıkla eczaneden temin edeceğimiz C vitamini tabletlerinden 10 tanesini ezip toz haline getiriyoruz. Şampuanımıza ekleyeceğimiz toz halindeki karışımla saçlarımızı düzenli olarak yıkıyoruz.

Zeytinyağı

Zeytinyağı saçlarımız için mucizevi bir çözümdür. Saç kuruluğu, kepeklenme, çeşitli deri sorunlarında da kullandığımız zeytinyağı saç açma yöntemi olarak ta kullanılıyor. Bunun için saçlarımıza zeytinyağı sürüyor ve bir saat kadar güneşte bekletiyoruz. Saçlarımız daha parlak, canlı ve hacimli olacak ve kademeli olarak rengi açılacaktır. Dilediğimiz sıklıkta kullanabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu