Büyük Beden

Büyük Beden Yazlık Kombin Önerileri

Büyük Beden Kadınlara Özel Tasarımlarla 2019 Modası

İster sıfır beden, istersek büyük beden olalım doğru kıyafet seçimleri ile son derece şık görünebiliriz. Son dönemlerde oldukça cesur kıyafetler tasarlayan büyük beden modacıları, yaz sezonu için de birbirinden güzel kıyafet tasarımları ile göz dolduruyor. Tam da bu kısımda büyük beden yazlık kombin önerileri yazımızı okumanızı öneririz.

Kalın triko kumaşlar yerini ince tiril tiril kumaşlara bırakırken, fazlalıklarımızı gizlememiz de bir o kadar zorlaşıyor. Yazın cıvıl cıvıl renkleri, koyu renklerle sakladığımız fazlalıklarımızı da ortaya serebilir. Doğru kumaş, renk ve model seçimi ile büyük beden yazlık kombin yapmak oldukça kolay olacak.

Büyük Beden Oversize Kombin Önerileri

Renklerin Gücü

Siyah ince gösteren bir renk diye tüm gardırobumuzu siyaha bürümek zorunda değiliz. Koyu tonlarda olan çikolata kahvesi, lacivert, mürdüm gibi renkleri de yaz kombinlerimizde sıklıkla kullanabiliriz. Burada dikkat edeceğimiz nokta, fazlalıklarımızın olduğu bölgelerimize koyu renk tercih etmektir. Örneğin; üst bölgelerimizde fazlalıklarımız varsa, koyu renk bir bluz ile açık renkli bir jean tercih edebiliriz. Yaz kombinimizde renklere mutlaka yer vermeliyiz.

Oversize Kıyafetler

Çok bol kıyafetleri özellikle fazlalıklarımızın olduğu bölgede kullanırsak, o bölgenin daha geniş görünmesini sağlarız. Bu da hiç istemediğimiz bir görüntü ortaya çıkartacaktır. Tam kalıp kıyafetleri tercih etmeliyiz. Özellikle yaz sıcağında kullanmayı sevdiğimiz oversize parçalar, doğru kullanıldığında oldukça şık bir görüntü sergiliyor.

Çizgilerden Kaçmayalım

Enine çizgilerin daha geniş gösterdiği gerçeği aşikar. Fakat çizgileri doğru kullandığımızda bu kural geçerli olmayacaktır. Çizgili parçaları kullanırken ince çizgileri tercih etmeliyiz. Çizgili parçaları düz renklerle kombinlediğimizde modern ve şık görünebiliriz.

Jean Seçimi

Kesinlikle yüksek bel ve bol paça jean doğru seçim olacaktır. Giydiğimiz topuklu ayakkabıyı örtecek bir jean pantolon ile rahatlıkla yaz kombini yapabiliriz. Bu sayede bacak boyumuz daha uzun görünecektir. Yüksek bel tercihi de bel bölgesindeki fazlalıklarımız için kamuflaj görevi görecektir.

Omuzlara Dikkat Çekelim

Omuzları açıkta bırakan bluz ve elbiseler, yaz aylarında bolca tercih ettiğimiz parçalardan olmalı. Omuz bölgesinde vereceğimiz dekolte ile dikkatleri bu bölgeye çekerek modern ve feminen bir görüntü elde edebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu