Büyük Beden

Büyük Beden Abiye Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Büyük Beden Abiye Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düğün sezonu açılıyor. Büyük beden için abiye alternatifleri gün geçtikçe artıyor. Peki hangi abiyeleri tercih etmeliyiz?

Abiye seçiminde en önemli olan yerine göre seçim yapabilmektir. Bir düğüne davetli gidecekseniz kuyruklu bir elbise abartı olacaktır değil mi?

Günümüzde modern büyük beden bayan giyim tasarımcıları, sezonun moda renk ve desenleri modellerine uygulayabiliyor.  Artık büyük beden kadınlar da modern ve özgürce giyinebiliyor.  Kusurları ustaca gizleyebilen yeni abiye modelleri, ürün çeşitliliği ile göz dolduruyor. Yine de istediğin modelin vücuduna uygun olmasına dikkat etmelisin. Vücut hatlarına uygun bir kıyafet giymiyorsan, o istediğin şıklığı yakalayamazsın.

Bazı renk ve desenlerin bedenimizi olduğundan daha büyük göstermek gibi etkileri bulunuyor. Örneğin büyük desenler yada enine çizgiler. Büyük beden abiye seçimi yaparken tek renk ve daha sade modeller seçebiliriz. İstediğimiz hareketi aksesuarlar yardımıyla verebiliriz. Vücudunun üst bölümü, alt bölümüne oranla daha ince ise harika ve kocaman bir topuz kullanabilirsin. Göğüs altından bollaşan modeller de bu vücut tipine sahip kadınlar için uygun değildir.

2019 İlkbahar/Yazında neler var?

Büyük beden abiye seçerken kol boyu oldukça önemlidir. Askılı modellerden mümkün olduğunca uzak durmalısınız. Truvakar kol yada yarım kol seçimi uygun olacaktır.

Özellikle büyük göğüslere sahip bayanların V yaka modelleri seçmesi doğru olacaktır. Bu model üst beden boyunuzu daha uzun ve ince gösterecektir. Göğüs bölümü işlemeli modellerden kaçınmalısınız.

Bacaklarınızın kalın olduğunu düşünüyorsanız, uzun abiye modellerine bir göz atmalısınız.

Göbek bölgesinde yoğunlaşan bir kiloya sahipseniz, kruvaze kesim modelleri tercih etmeniz daha doğru bir seçim olacaktır.

Ben iki renk abiye kullanmak istiyorum diyebilirsiniz. Bu durumda fazlalıkların yoğun olduğu bölgeleri koyu, vücudunun daha ince kısımlarını açık renk seçmek mantıklı olabilir. Desen kullanmak istiyorsanız küçük desenler tercih edebilirsin.

Sezonun modası olan tüm renk ve modelleri sizde kullanabilirsiniz. Önemli olan bedenimize uygun modellerle sentezleyebilmemiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu