Pratik Bilgiler

Hangi Çizgiler Daha İnce Gösterir?

Kıyafet seçimlerinize muhakkak dikkat ediyorsunuzdur. Peki hangi çizgiler daha ince gösterir merak ettiniz mi?

Her yıl trendlerde çizgiler vardır. Sürekli olarak moda sektöründe popüler olan bir şey çizgilerdir ve herkesin yatay çizgilerin düz olup olmadığı ve yatay çizgilerin mi yoksa dikey çizgilerin mi daha zayıf gösterdiği konusunda farklı görüşüler vardır.

Hangi Çizgiler Daha İnce Gösterir?

Yapılan araştırmalarda yatay çizgiler daha ince gösterdiğidir. Bunun nedeni, dikey çizgilerden daha fazla alanı dolduruyor gibi görünmesidir. Ancak tam tersine, dikey çizgiler beden yapısını daha uzun gösterebilir.  Bunun nedeni, dikey çizgilerin aslında gözlerimizde bir oyun oynaması ve dikey çizgili birini daha uzun ve daha ince göstermesidir.

Hatırlanması gereken bir kural, daha ince şeritlere odaklanmanın kalın şeritlere göre daha zor olmasıdır.  Bu nedenle ince şeritler kalın şeritlere göre daha ince gösterir.

Çizgiler söz konusu olduğunda, tavsiyemiz vücut tipinizi bilmenizdir.  Giydiğiniz şeyin size uygun olduğundan emin olun.  Sırf sizi belli bir şekilde göstermelerinden endişe ettiğiniz için kalıplardan uzaklaşmayın.  Sevdiğinizi giyin. Kendinizi rahat hissettiren şeyleri giyin, ancak arada bir o konfor alanından çıkmaktan korkmayın çünkü giydiğinizi kendinize yakıştırıyorsanız ve beden yapınıza uygun her şeyi giyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu