Sağlık

Affetmek Ruhu Özgürleştirir

“Affetmek ruhu özgürleştirir. Korkuyu giderir. Bu yüzden çok güçlü bir silahtır.

Nelson Mandela

İnsanları ve kendinizi affetmenin, duygusal takılmalardan kurtulmanın en doğru yolu affetmektir.
Affetmekle zor bir şey olsa da, gerçekten affetmek için kalbimizden gelmesi gerekir ve inanın ruhunuzu, bedeninizi hayatınızın değiştiğini özgürleştiğini hissedersiniz. İşte bu yüzden affetmenin çok önemli olduğunu artık bilmeliyiz.

affetmek ruhu özgürleştirir

Affetmemek gereksiz stres yaratır ve sizi hayatta geri tutar. Birini affetmek, eylemlerini veya size yanlış yaptıklarını mazur görmek anlamına gelmez. Bu sadece olanlardan vazgeçmek, onu kabul etmek ve kendinizi özgürleştirebilmeniz için onların yollarına sevgi göndermek anlamına gelir. Kalbinizden bir ağırlık kalkmış gibi hissedeceksiniz ve ruhunuz anında daha hafif ve daha parlak hissedeceksiniz. Neden özgürlüğün, neşen ve mutluluğun geçmişten gelen yanlışlar yüzünden rahatsız olsun ki? Affetmek özgürlük ve barışa eşittir.

Affetmek unutmak zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Bir şeyi unutmanın mümkün olmadığı anlar vardır ama affetmek diğer kişiyle olan arkadaşlıklarınızı veya ilişkilerinizi her zaman düzeltmez, ancak bu, yapılanları kabul ettiğiniz ve artık bu konuda katı bir kalbiniz olmadığı anlamına gelir. Bu yaşamak için sağlıklı bir yol.

Kendi içimizde tutunduklarımız realitemizi belirler, bu yüzden affetmek hayatınızı değiştirebilir. Mutlu olmanın haklı olmaktan daha önemli olduğunu bilmeliyiz. Sevincimiz ve mutluluğumuz üzerinde tam kontrole sahip olduğumuzu bilmek kesinlikle güzel bir düşünce.

Affetmek, tüm bastırılmış duyguları yüzeye çıkarır, böylece onları sonsuza dek serbest bırakabilirsiniz. Affetme süreci her zaman sorunsuz bir yolculuk değildir. Birini affetmek çoğu zaman bilinç altında olan tüm acıyı, ve öfkeyi ortaya çıkarabilir, ancak tüm bu duyguların ortasında bile, affetmeyi seçmek, her şeyi bırakıp daha net ve daha net bir vicdanla uzaklaşmak çok önemlidir.

Direndiğiniz şey kalıcıdır. Affetmek, direnişi ortadan kaldırır ve duygusal özgürleşmenin yolunu açar.
Kırgınlıklara tutunduğumuzda onlardan kaçamayız. Onları tetikleyen insanlardan kaçabiliriz, ancak ne yazık ki kaçtığımız duygular yeni ilişkilere veya yeni işlere geri dönebilir ve bizi daha da çıkmaza sokar.Affetmek, geride tutabilecek her türlü duygusal yükten kendinizi kurtarmaktır ve çoğu zaman onlardan o kadar habersiziz ki, sonunda içimizde neler olup bittiğine biraz ışık tuttuğumuzda ve geçmişte olanlarla yüzleştiğimizde bunun ne kadar kolay olduğunu anlıyoruz. Ve unutma ki, affedilmesi gereken en önemli insanlardan biri…kendimiziz!

Birini affetmek, eylemlerini veya size yanlış yaptıklarını mazur görmek anlamına gelmez. Bu sadece olanlardan vazgeçmek, onu kabul etmek ve kendinizi özgürleştirebilmeniz için onların yollarına sevgi göndermek anlamına gelir. Kalbinizden bir ağırlık kalkmış gibi hissedeceksiniz ve ruhunuz anında daha hafif ve daha parlak hissedeceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu