Pratik Bilgiler

İdeal Pantolon Boyu Nasıl Olmalı?

Pantolon alışverişlerinde beden ölçüsünü anlamak  zor gibi görünse de oldukça basit yöntemleri bulunmaktadır. Pantolon boyu nasıl olmalı yazımızda detayları inceleyelim.

Pantolon Boyu Nasıl Olmalı

Pantolon uzunluğu ile ilgili net bir kural yok, isteyen istediği uzunlukta giyebilir ama yanlış uzunluk görünümü olumsuz etkilerken, doğru uzunluk daha ince, daha uzun ve daha orantılı gösterir bizi.

pantolon boyu nasıl olmalı

Kısa boylularda bu orantı daha önemlidir. Kısa boylu bir kadın geniş paça pantolondan ziyade, bootcut, düz, boru paça ya da skinny pantolonlar giymek daha doğrudur. Uzun boylu kanınlar için ise geniş paça pantolonlar doğru seçim olur ancak kısa olmaması kaydıyla.

Ayakkabıların üstüne özeniz düşen pantolon paçaları hem şık görünümü etkiler hem de daha kıza ve şişman göstermeye sebep olur.

Ayakkabıları tamamen kapatan pantolon paçaları uzun gösterir fakat aynı zamanda ayağınız yokmuş gibi görünür. Geniş paça pantolonlar tamamen ayakkabılarınızı tamamen kapatmamalı, bir kızım ayakkabınızın görünmesini dikkat etmeliyiz. Pantolonu düz yada topuklu bir ayakkabı ile giyilse dahi yerden en az 1,5cm yükseklikte olmalı. Pantolon satın alırken ne tür bir ayakkabıyla giyilecekse boyu ona göre ayarlanmalı.

Flared, Bootcut, İspanyol paça pantolonlar

Bu tür pantolonlar ayağın üst kısmını kapatıyorsa en iyi şekilde görünür. Geniş paça pantolonlar göre yarım cm daha kısa olabilirler yani yerden 2 cm kadar üsten olmalıdır.

Düz -Boru paça pantolonlar

Düzpaçalı pantolonlar uzun olduklarında ayağınızın üstünde dökülür ve özensiz görünüme sebep olur. Pantolon paçasının ayağın iç kısmıyla aynı hizada olması gerekir. Bu model pantolon alırken giyilecek ayakkabıya göre ölçü alnması en doğrusudur.

Skinny- dar paça pantolonlar

Ayak bileklerini gösterecek kadar kısa olamalı bu tip pantolonlar. Pantolon paçasının boyu ayak bileğinin en dar yerinde olmalı çünkü bilek kemiğinde boyu bitiyorsa ayak bileklerini olduğundan daha kalın gösterir.

Crop-Kapri pantolonlar

Bu model pantolonlar dizin hemen altında ve ayak bileğinin yukarısında birkaç santimetre kadar değişebilen en zarif ve şık görünümü yakalamak için bacağın en dar bir noktasındaki boy en ideal olan uzunluktur. Bu modeller hem düz hem de topuklu ayakkabılarla rahatlıkla giyilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu