Sağlık

En Hızlı Kilo Verdiren Yağ Yakıcı Besinler

Hızlı bir şekilde kilo vermek isteyenler buraya.

Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte, kilo vermek ve tatile fit bir şekilde gitmek hepimizin istediği bir şey. Fazlalıklarımızdan kurtulup, giyeceğiniz mayo/bikinilerin içerisinde daha güzel bir şekilde görünmek için bir çok kişi spora başlamayı da ihmal etmiyor. Daha kararlı olanlar ise hem spor yapıyor hem de beslenmeye dikkat ederek daha hızlı kilo vermeye çalışıyor. Beslenmenin yapılan spordan daha önemli olduğunu söylesek yanılmayız. Kısa süreli ve ağır olmayan sporlar eşliğinde beslenmenize dikkat ederseniz faydalı sonuçlar alabilirsiniz. Unutmayın beslenme kilo vermenin ve kilo almanın yapı taşıdır. Profesyonel sporcular bile yaptıkları antrenmanların meyvesini ancak doğru beslenme sayesinde karşılayabiliyorlar. Doğru bir şekilde beslenmezler ise, kasları gerekli enerjiyi alamıyor ve büyümüyor. Bu kadar bilgiden sonra sizler için hazırladığımız “En Hızlı Kilo Verdiren Yağ Yakıcı Besinler” makalesinin besinler kısmına geçebiliriz.

Demir Eksikliği Belirtileri ve Tedavisi Nelerdir

En Hızlı Kilo Verdiren Yağ Yakıcı Besinler Nelerdir?

1- Yumurta

Protein kaynağı olarak tüketilmesinin yanında içerisindeki kalorinin kolesterolün kötü etkilerinden bağımsız olduğu kanıtlandı. Tok tutma süresinin uzun olması sayesinde yediğiniz zaman diğer besinlere göre daha az yemek tüketeceksiniz.

2- Greyfurd

Yapılan araştırmalara göre greyfurd, 6 hafta boyunca düzenli olarak tüketildiğinde bel inceltici etkisi olduğu ortaya çıkmıştır. İnsülin seviyesini dengeler. Tabi bunların haricinde içerisinde bulunan vitaminler de bağışıklık sisteminizi güçlendirecektir.

3- Somon Balığı

Somon diğer yiyeceklere göre omega-3 bakımından fazlasıyla zengin bir besin kaynağıdır. Yapılan araştırmalar omega-3’ün yağ yakıcı özelliği olduğunu ortaya koydu.

4- Ceviz

Açlığı yatıştıran ve tok tutucu besinlerden biri olan ceviz, beyinde bulunan açlık kontrolüne bağlı bir alanı harekete geçirebiliyor.Ayrıca somon balığında olduğu gibi omega-3 yönünden zengin olduğu için yağ yakımına da olumlu etki ediyor.

5- Çin Tarçını

Kan şekeri dengeli olduğu zaman, vücudun yağ yakması da kolaylaşıyor. Çin tarçını da kan şekerini dengeleyen besinlerin başında geldiği için yağ yakmanızı kolaylaştırıyor.

6-Keten Tohumu

Somon ve cevizde olduğu gibi omega yağ asitleri bakımından zengindir. Yağın vücutta depolanmasını önler. İçerisinde bulunan lignan sayesinde de menepozlu kadınlarda vücut yağ artışını doğal yoldan önler. Fakat aile ağacında meme/rahim kanseri olanların kullanması tavsiye edilmiyor.

7- Kahve

Herkesin bildiği üzere kahve, içerisinde kafein bulunduruyor. Kafein vücudun tetikte kalmasını sağlar. Yani vücudunuz sürekli çalışmaya odaklı ve hazr halde olacaktır. Metabolizmayı hızlandırarak yağ yakmanızı hızlandıracaktır. Bunun yanında da tokluk hissi vermesiyle biliniyor.

8- Lahana

Sulforafen içeren besinlerden biri olan, lahana yağ yakıcı enzimlerin artmasına neden oluyor. İçinde bulunan fitokimyasal maddeler yağ yakımını hızlandırıyor.

Sizler için yağ yakmasıyla ünlü olan sekiz farklı besini listeledik. Bu besinleri kullandığınız zaman vücudunuz doğal yollarla yağ yakmaya başlayacaktır. Tabi bu iki, üç günde olacak bir şey değil. Düzenli olarak tüketmelisiniz ve diğer yediğiniz yiyecekleri de gözden geçirmeniz gerekiyor. Sağlıklı beslenmeyi unutmamalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu