Kumaş Bilgileri

Scuba Kumaş Nedir? Scuba Kumaş Özellikleri Nelerdir?

Scuba Kumaş Nedir?

Tekstilde ya da farklı alanlarda kullanılan birçok kumaş türü bulunmaktadır. Bunlardan birisi de sık kullanılan kumaşlar arasında yer alan dalgıç (scuba) kumaş olmaktadır. Scuba kumaş özellikle tekstil sektöründe sıklıkla kullanılmaktadır. Scuba kumaş türü dayanıklı yapısıyla diğer kumaşlara göre ön plana çıkmaktadır. Peki scuba kumaş nedir? Scuba kumaş özellikleri nelerdir? Yazımızda inceleyelim.

scuba kumaş nedir

Scuba (dalgıç) kumaş, dayanıklılığı ile ön plana çıkmaktadır. Örme makineleri ile üretimi yapılan kumaş türü olmaktadır. Dayanıklılığı sayesinde moda alanında sıkça tercih edilen bir kumaştır. Örme yapısıyla ön plana çıkan ve özellikle kış aylarında kullanılan dalgıç kumaş, nefes alan sentetik bir yapıya sahip olmaktadır. Vücudu saran kumaş özelliğindedir ve hacim verebildiği için gündelik kullanımda çok sık tercih edilmektedir.

Scuba kumaş kadınların sıkla tercih ettiği kumaş türü olma sebebi, olduğundan bir beden ince gösterme özellikleriyle bilinmektedir. Her mevsimde kullanılabilen scuba kumaş genellikle kış aylarında daha sık tercih edilmektedir. Scuba kumaşlar sadece günlük giyim için değil, sıkı ayarda üretilen kumaş türlerinden biri olduğu için su geçirmez özelliğe de sahiptir. Su geçirmeme özelliği sayesinde deniz, plaj kıyafetlerinde sıklıkla tercih edilmektedir.

Scuba (dalgıç) kumaş ile abiye modelleri, taytlar, ceketler, bikiniler, mayolar ve daha fazla ürünler üretilmektedir. Genellikle gündelik giyimde kullanılan esnek yapısı, vücudu saran özelliği ve dayanıklılığı ile ön plana çıkan bir kumaş türü olmaktadır.

scuba kumaş özellikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu