Sağlık

İşte Uymanız Gereken Alışveriş Tüyoları

Alışveriş tutkunları buraya!

Gardırobumuz ne kadar dolu olursa olsun mutlaka bir şeylere ihtiyacımız var değil mi? Bakın şurada en dipte birkaç yıldır giymediğiniz ve varlığını unuttuğunuz bir bluz var. Ama modası geçmiştir onun… Sizlere vereceğimiz alışveriş tüyoları sayesinde artık daha bilinçli para harcayacaksınız!

Daha bilinçli alışveriş yapmak, hem bütçemizi sarsmayacak hem de kombin oluşturmamızı kolaylaştıracaktır.

Vücut Tipine Göre Abiye Seçimi

Herkesin düşünmesi gereken alışveriş tüyoları!

Alışveriş yapmadan önce dolabınızı düzenlemenizi öneririm. Bu sayede kenarda köşede unutulmuş kıyafetlerimiz gün yüzüne çıkacak ve uzun zamandır kullanmadığımız için yeniymiş gibi keyifle giyebileceksiniz.   Bazı kıyafetlerinizin modası geçmiş olacak veya artık üzerinize olmayacaktır. Bunları ikinci el satış platformlarında satarak yeni kıyafetlere bütçe oluşturmayı aklınızın bir köşesine yazabilirsiniz.

Alışverişe çıkmadan önce mutlaka bir liste hazırlayın.  Ben bu uygulamayı market alışverişinde de sıkça uyguluyorum. Tabi ki gördüğümüz ve beğendiğimiz fazlaca parça olacaktır. Fakat sadece ihtiyacınız olan kıyafetleri almak için gayret göstermelisiniz. Biliyorum bir kadın için çok zor ama başarabiliriz.

Alışverişlerinizde nakit kullanmayı tercih etmelisiniz. Kredi kartlarının “nasılsa şu an cebimden para çıkmıyor” hissi bütçenizi oldukça aşmanıza neden olacaktır.

Mağazaların indirim günlerini takip etmeyi deneyin. Şahsen çok beğenip yüksek fiyatlara aldığım bir çok ürünü indirim zamanları yarı fiyatına görüp çok hayıflanmışlığım var.

Son olarak gardırobunuzda var olan modası geçmiş kıyafetleri çeşitli aksesuarlar kullanarak yeniden tasarlamayı deneyebilirsiniz. Yeni kıyafet almış huzuru verecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu