Güzellik

En Pratik Cilt Bakımı Önerileri

Özellikle kış aylarından yorgun düşmüş cildimize acil müdahale etme zamanı. Vaktiniz olmadığı durumlarda işinize yarayacak pratik bir şekilde cilt bakımı yapabilmeniz için önerilere göz atalım.

Yağ Yakan Kereviz Ve Limon Kürü

Cilt bakımı yapmanın kolay yolları

Cilt bakımının mihenk taşı temiz bir cilt. Gün boyu makyaj, toz, kirli hava yoluyla kapanan gözenekleri açarak işe başlayabiliriz. Özellikle ileride siyah nokta, sivilce gibi cilt sorunları ile uğraşmak istemiyorsanız birkaç dakikanızı ayırarak yüzünüzü temizleyin. İster cilt yapısına uygun bir sabun, ister profesyonel bir temizleyici olsun.

Cildimiz, soğuk hava ve rüzgarın etkisiyle kurur. Zaman zaman yüzünüzde pul pul dökülmeler gözlemleyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda peeling yapabilirsiniz. Yine profesyonel bir ürün kullanabilir yada sadece yüzünüzü keseleyebilirsiniz. Bu işlem kan dolaşımını arttıracak ve kırışıklığın da önüne geçecektir.

En az haftada bir maske uygulayın. Günümüzde piyasada satılan o kadar çeşitli maskeler var ki, zorlanmayacaksınız. Cildinize gereken nemi maske yolu ile elde edebilirsiniz.

Ve tabiki nemlendirici. Gecesi ayrı gündüzü ayrı göz için olanı ayrı. Ama cildimiz için zorunlu bir bakım nemlendirmek. Gündüz nemlendiriciniz gün içinde cildinizin zararlı güneş ışınları ve dış etkenlerle savaşmasına yardımcı olurken, gece kullanacağınız nemlendirici de onarıcı etkisiyle daha genç, dinç ve sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu