Moda

Vücut Tipine Göre Abiye Seçimi

Abiye Seçimi İpuçları

Mağazalarda rengarenk, çeşit çeşit abiyeler göz kamaştırıyor. Vitrinde gördüğümüz bir abiye üzerimizde nasıl duracak. Hayal kırıklığı yaratabilir. Abiye seçiminde asıl olan vücudumuzun güzel yönlerini ortaya çıkartırken kusurlarımızı örten, vücut tipimize uygun abiye seçmek. Size vücut şeklinize göre “Abiye seçimi nasıl olur?” bunun püf noktalarından bahsedeceğiz.

B12 Vitamini Eksikliğinin Belirtileri Ve Zararları

Vücut tipine göre abiye seçimi nasıl olur?

Omuzlar geniş, bel ince ise; dikkatleri kalçalara çekmek doğru olacaktır. Bu vücut tipinde kalça omuzlara göre daha dar olduğundan vücudu simetrik göstermek için omuz genişliğinizi gizleyen modeller seçebilirsiniz. Örneğin üst bölümü daha sade, alt bölümü daha hareketli ve renkli modeller sizin için uygun olacaktır.

Kalçalar geniş, omuzlar dar ise; vücudunuzdaki orantısızlığı gidermek için kalçaların genişliğini gizleyen ve belinizin inceliğini ortaya çıkartan modeller tercih edebilirsiniz. Bu vücut tipine en uygun olan model, robadan kesim yani göğüs altından bollaşan modellerdir. Bu tip modeller vücut tipinizin orantılı görünmesini sağlayacaktır.

Kum saati vücut tipine sahip iseniz; omuz ve kalçalarınızın orantısı birbirine yakındır. Bu en şanslı vücut tipi her elbiseyi rahatça kullanabilirler. Vücut hatlarınızı ortaya çıkaran dar kesim elbiseler üzerinizde harika duracaktır.

Yuvarlak vücut şekline sahip iseniz; bel kısmınız belirgin olmadığından tek renk tril tril helen tarzı olarak ta bilinen modeller sizin için uygun olacaktır. Büyük desenlerden kaçınmanızı tavsiye ederiz.

Dikdörtgen vücut şekline sahip iseniz; omuzlar, kalçalar ve bel aşağı yukarı aynı orantıdadır. Vücut hatları yaratacak desenler tercih edebilirsiniz. Daha ince ve hareketli kumaşlar, göğüs altından kemerli ve alt kısmı genişleyen modelleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu