Sağlık

Bahar Yorgunluğu Alarm Veriyor

Bahar yorgunluğunu üzerinizden atın...

Vücudunuz bitkin ve ruhunuz yorgun.  Ani ruh değişimleri, sürekli uyuma isteği gibi durumlara bahar yorgunluğu diyoruz. Çoğumuz hafife alsa da uzmanlar aslında bazıları için bunun bir depresyon türü olduğuna dikkat çekiyor. Bu durum depresyon belirtilerine benziyor fakat daha kısa sürüyor. Bu duygu durumu değişimlerinin kısa süreli olduğunu yani geçici olduğunu bilerek pozitif düşünmeye çalışmanın atlatmaya yardımı olacağı aşikar.

Ayva Göbek Eritme Yöntemleri

Bahar yorgunluğu büyük bir dert değil!

Mevsim geçişlerinde kendimizi halsiz hissetmemizin yani bahar yorgunluğu geçirmemizin başlıca sebebi uykularımızın kalitesizleşmesidir. Bu sebeple uyku öncesi içeceğiniz melisa çayı gibi rahatlatıcı bitki çaylarının faydasını göreceksiniz.

Havalar ısınmaya başladığında kış aylarında yavaşlayan metabolizma değişen mevsime ayak uydurmaya çalışmaktadır. Kendimizi halsiz ve yorgun hissetmemiz bu değişimlere bakıldığında çok doğal. Günlük beslenme rutinimiz de değişen mevsime ayak uydurmalı. Bu dönemde maydanoz, roka ve domates ile hazırlayacağınız nefis bir salata ve bolca yoğurt tüketmek günlük besin ve enerji ihtiyacımızı gidermemize yardımcı olacaktır.  Önemli olan bu sendromun dönemsel bir süreç olduğunun farkında olmamız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu