Sağlık

Çöp Kutusundaki Kötü Kokular Nasıl Giderilir?

Kötü Kokular Nasıl Giderilir

Kullanmış olduğumuz çöp kutusu zamanla rahatsız edici kokular yaymaya başlayabilir. Çöp Kutusunda kullanılan çöp poşetleri olsa bile kötü kokulara engel değildir. Peki çöp kutusundaki kötü kokular nasıl giderilir? haberin ayrıntılarını inceleyelim.

Çocuklar İçin Sosyal Medya Kullanımı Nasıl Olmalı

Çöp Kovasındaki Kokuları Nasıl Giderebiliriz ?

Öncelikli olarak kapaklı çöp kovası kullanıyor iseniz kapaklı çöp kovası kullanımında kapak sürekli kapalı kaldığı için hava sirkülasyon yapamaz ve çöp kokusu içeride kalır. İçeride kalan koku bir süre sonra rahatsız edici boyuta ulaşabilir. Uzun zaman bakımı yapılmadığında çöp kutusu sineklenmelere yol açabilir.

Kötü Kokular Nasıl Giderilir

ÇÖP KUTUSU KOKUSUNU GİDERMEK İÇİN ;

  • Çöp kutusunun içerisine bir miktar çamaşır suyu ilave ederek 5 dakika bekleyiniz. bekletilen çöp kutusunun içerisini temizlik süngeri yardımı ile temizleyebilirsiniz.
  • Sıklıkla yapılan hataların biri olan çöpleri sulu bir şekilde çöp kovasına atmaktır. Meyve, sebse yada çay çöpünü süzgeç yardımı ile fazla suyunu süzerek  çöp kutusuna atabilirsiniz.
  • Kutunun temizliği için sirke kullanabilirsiniz . Üzüm yada elma sirkesini 2 su bardağı suya 1 çay bardağı sirke ilave ederek temizlerseniz çöp kovasındaki mikroplar kaybolup kökü koku ortadan kalkacaktır.
  • Az miktarda çamaşır suyu kullanarak çöp kovasını yıkayabilirsiniz.
  • Kökü kokuları çekip yok etmeye yarayan doğal yöntemler olarak  lavanta, melisa, menekşe, limon, portakal, okaliptüs, nane gibi yağlar kullanabilirsiniz.

Çöp poşetini uzun süreli kullanımdan kaçınınız günlük değişim önerilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu