Magazin

Karakterinizi Yansıtan Oturuş Pozisyonları

Hangi oturuş hangi karaktere ait?

Beden dilinin insanların iç dünyasını gösteren asıl yönü olduğunu her zaman duymuşsunuzdur. Bilinç altından etkilenerek, istemsizce yapılan hareketler aslında ne istediğimizi, ne düşündüğümüzü ve ne yapmak istediğimizi gösterebiliyor. Peki, oturuş şekillerimiz ne anlama geliyor? Yapılan araştırmalara göre oturduğumuz şekillerin de farklı farklı anlamları ve karakterimizi yansıtan yapıları var. Karakterinizi Yansıtan Oturuş Pozisyonları

Evlerimizdeki En Pis ve Mikroplu Bölgeler

Karakterinizi Yansıtan Oturuş Pozisyonları

Dik pozisyon

Bu pozisyon kişinin kararlı bir yapıya sahip olduğunu gösterir. Gelecek ile ilgili planlarını kurmuş ve buna göre hareket ediyor anlamına gelebilir. Kontrol eden taraf olmaktan hoşlanıyor. Bulunduğu yeri sahiplenip korur ve biraz dik başlıdır.

Rahat pozisyon

Sosyal ortamlardaki tabularını yıkmış biri diyebiliriz. Kendisiyle barışık ve etrafına karşı olumlu bir insandır. Ortamdaki insanları kendine rakip olarak görmediğini, sempatik ve arkadaş canlısı biri olduğunu söyleyebiliriz.

Eğilerek oturma

Fedakar insanlar bu şekilde otururlar. Başka insanları kendinden daha çok düşünürler. Narin, nezaket sahibi ve genel olarak pozitif insanlardır.

Ayakları birleştirerek oturma

Ciddi ve planlı insanlardır. Her zaman ikinci planları vardır. Biraz mesafeli olabilirler. İçinde bulunduğu ortamı genel olarak incelerler.

Çapraz ayak

Bu şekilde oturan insanlar lider ruhludurlar. Lider oldukları duruşu pek fazla bozmazlar. Ortama giren insanlardan daima üstte olurlar. Biraz kıskanç ve hırslı olduklarını da söyleyebiliriz.

Bacak bacak üstüne

Rahat ve ortamdaki konuyla ilgili bilgili olduklarını söyleyebiliriz. Diğer insanlardan farklı düşünürler ve o insanları süzerek, değerlendirirler.

Elleri çapraz kapayarak oturma

Fazlasıyla ciddi bir insan olduklarını kolaylıkla söyleyebiliriz. Sorulan sorulara cevap verirler ve pek fazla konuşmazlar. Zaten beden dilinde elleri bu şekilde koymak da karşısındaki kişiye kendisini açmadığı anlamına gelir.

Elleri saklayarak oturma

Fazlasıyla nazik kişilerdir. Karşılarındaki insanın yaptığı hataları görmezden gelecek kadar anlayışlı ve narin insanlardır. Elleri saklamak karşıdaki insana güvensizlik oluşturabilir ve karakterini zayıf gösterebilir.

Elleri dize koyarak oturma

Lider ruhlu bir insan olduğunu fakat, ortamda lider vasfını taşımak istemediğini belirtebiliriz. Fikirlerini söyleyip, insanlara yol gösterip susmasını bilir.

Birleşik el pozisyonu

Fazlasıyla duygusaldırlar. İnsanlara yaklaşırken narin ve dikkatli davranırlar. Yalnız kalmaktan korkarlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu