Magazin

Evlerimizdeki En Pis ve Mikroplu Bölgeler

Evlerimizde fazladan temizlememiz gereken bölgeler

Evinizi güzelce temizleyip her yerin mis gibi koktuğunu düşünüyor olabilirsiniz. Tüm bunlara rağmen bazı bölgeler ekstra temizlik ihtiyacı duyuyor. Peki, bu bölgeler nereleri? Bu makalemizde bunlardan bahsedeceğiz. Evlerimizde ekstra temizlik ihtiyacı bulanan ve en mikroplu alanlar nereleri? Evlerimizdeki En Pis ve Mikroplu Bölgeler

Yazın Gidilebilecek En Güzel 5 Kamp Alanı

Evlerimizdeki En Pis ve Mikroplu Bölgeler

Halılar

Ne kadar temizlerseniz temizleyin içinden kir çıkacaktır. Bunun nedeni tabii ki de tüylü yapısının olması. Hele birde arada sırada ayakkabılarınızla halıya basıyorsanız, o zaman durum daha da beter. Bu nedenle halıları mümkün olduğu kadar temiz ve dikkatli kullanmalısınız. Hatta bazı markaların antibakteriyel ürünlerine bile bakabilirsiniz.

Bulaşık süngerleri

Bulaşık süngerini kullanırken deterjan döktüğümüz için temiz olduklarını düşünebilirsiniz. Ama durum bu şekilde değil. Araştırmalara göre bulaşık süngerlerinin santimetrekaresinde 50 bin bakteri yaşıyor. Bu nedenle bulaşık süngerinizi sık sık yenilemeyi ihmal etmeyin.

Musluklar

Araştırmalara göre muslukların santimetre karesinde 6 bin bakteri yaşıyor. Bu nedenle sürekli yıkamayı ihmal etmeyin.

Bilgisayarlar

Aslında bilgisayar yerine klavye demek daha doğru da olabilir. Fakat dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız, direkt onu da söyleyebiliriz. Sürekli elimizin altında olmalarının yanı sıra, durdukları yerde de sürekli toza maruz kalıyorlar. Bu nedenle bilgisayarların klavye kısımlarını temiz tutum arada sırada bakıma sokmamız gerekiyor. Tuş takımları sökülüp takılabilen klavye modellerini tercih ederseniz temizlemesi daha kolay olacaktır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu