Sağlık

Daha Uzun Kirpikler İçin Doğal Ev Çözümleri

Daha Uzun Kirpikler İçin Doğal Ev Çözümleri

daha uzun kirpikler için

  1. Hint Yağı

Risinoleik asit, hint yağının ana bileşenidir ve yaklaşık % 90’ını oluşturur. Böylece kirpiklerinizin kalınlığını korumak iç ve uzamasını sağlamak kullanabiliriz.

Ne Yapmalı:

1 çay kaşığı soğuk sıkım hint yağı ve birkaç pamuklu çubuğa ihtiyacınız olacak. Hint yağı sürmeden önce kirpiklerinizi suyla iyice temizleyin ve kurulayın. Pamuklu çubuğu soğuk preslenmiş hint yağına batırın ve üst ve alt kirpik çizgilerinize uygulayın. Yağı gözünüze sokmaktan kaçının. Yağı gece boyunca tutun ve ertesi sabah yıkayın.

  1. Hindistan Cevizi Yağı:

Hindistan cevizi yağı, saç proteinlerinin kaybını önlemeye yardımcı olan nüfuz edici etkisi nedeniyle saç bakımında kullanılır. Bu nedenle, incelmiş ve zarar görmüş kirpikleri tedavi etmek ve yeniden büyümelerine yardımcı olmak için de kullanılabilir.

Bununla birlikte, kirpiklerinizde yağlı bir film bırakarak onları ağırlaştırabileceğinden hindistancevizi yağı kullanırken dikkatli olun.

Ne Yapmalı:

1 çay kaşığı soğuk pres hindistancevizi yağına ve bir miktar pamuklu çubuğa ihtiyacınız olacak. Yağı uygulamadan önce, kirpiklerinizi kurulamadan önce hafif sabun ve su ile temizleyin. Pamuklu çubuğu hindistancevizi yağına batırın ve üst ve alt kirpik çizgilerinize uygulayın. Yağı gözünüze sokmaktan kaçının. Yağı gece boyunca bırakın. Ertesi sabah durulayın.

  1. E Vitamini:

E Vitamini, saç köklerini yumuşatma ve besleme özelliğiyle bilinir. E Vitamini yağı doğrudan kirpik çizgisine uygulanabilir.

Ne Yapmalı:

E vitamini kirpiklerinize topikal olarak uygulanabilir. Oral bir takviye olarak yutmak bile güvenlidir. Ancak takviyeleri almadan önce, doğru doz için doktorunuza danışılmalı.

Yeşil Çay:

Yeşil çay, saç büyümesini desteklemeye yardımcı olabilecek epigallocatechin-3-gallate (EGCG) adı verilen zengin bir polifenol kaynağıdır. Bu nedenle, kirpiklerinizin büyümesine de yardımcı olabilir.

Ne Yapmalı: 1 çay kaşığı yeşil çay yaprağı (veya 1 çay poşeti) ve 1 bardak sıcak suya ihtiyacınız olacak. İki malzemeyi karıştırın ve 5-10 dakika demleyin. Sıvıyı süzün ve ılık olarak için. Ayrıca çayı soğutabilir ve bir pamuklu çubuk kullanarak üst ve alt kirpik çizgilerinize tunik olarak uygulayabilirsiniz. Çayı günde iki kez için ve günde bir kez tunik olarak kullanın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu