Sağlık

Dilediğiniz Kadar Yesenizde Kilo Aldırmayan Yiyecekler

Az kalorili ve dilediğiniz kadar yiyebileceğiniz yiyecekler listesi

Spor yapıyorsunuz ve fit kalmak için yeyip içtiklerinize sürekli dikkat ediyorsunuz. Fakat bu bir yere kadar böyle gider. İnsan bir yerden sonra sıkılıp istediği, canını çektiği her şeyi yemek istiyor. Tüm bunlara rağmen, fit görünümünüzü de korumak istiyorsunuz. Peki, ne yapacaksınız. Sürekli diyetle hayat yaşanmaz. Bizde sizler için yeyip yeyip kilo aldırmayacak atıştırmalıkların listesini hazırladık. İşte Dilediğiniz Kadar Yesenizde Kilo Aldırmayan Yiyecekler!

Haftada 4 Kilo Verdiren Ayran Diyeti Nasıl Yapılır?

Dilediğiniz Kadar Yesenizde Kilo Aldırmayan Yiyecekler Burada!

 

1- Patlıcan

Patlıcanın bir porsiyonunda sadece 24 kalori olduğu için bol bol tüketebilirsiniz. Izgarada ya da fırında pişirerek tüketebilirsiniz.

2- Turunçgiller

Yüksek lif ve C vitamini kaynağı olan turunçgilleri es geçmemelisiniz. Sindirim sistemi, karaciğer ve cildiniz için faydalı olduğunu da belirtelim.

3- Patlamış mısır

Tuzsuz ve yağsız bir şekilde tükettiğiniz zaman, iki avucunda 31 kalori olduğunu söyleyebilirim. Bu nedenle canınız çektiği zamanlarda çekinmeden yiyebilirsiniz.

4- Kavun ve karpuz

Diliminde 70 kalori bulunduğu için sık sık tüketebilirsiniz. Ayrıca yaklaşan yaz mevsiminin vazgeçilmesi olduğu için de canınız bol bol çekecektir zaten.

5- Salatalık

Vücudunuzdaki şişlikleri önler ve genel yapısı sudan oluştuğu için yemenizde herhangi bir sakınca yoktur. İstediğiniz kadar yiyebilirsiniz.

6- Kırmızı mevyeler

C ve bir çok farklı vitamin açısından zengin lan kırmızı meyveler idrar söktürücü özelliğe sahipler. Vücudunuzdaki fazla suyun atılmasına yardımcı olurlar.

7- Yosun

İyot için harika bir kaynak olan su yosunları, tiroid bezlerinizin düzenli çalışmasında yardımcı olurlar. Hormon seviyenizi dengelerler ve kilo almanızı engeller.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu