Sağlık

Göğüs Sarkması Neden Olur?

Göğüs sarkması genellikle kadınların hoşlanmadığı fakat fizyolojik nedenlerden kaynaklanan bir olay olmaktadır. Kadınlarda emzirme kilo alma nedeniyle oluşabilmektedir. Doğal yöntemlerle birlikte göğüs sarkması durdurulabilmektedir.

Göğüs Sarkmasının Nedenleri

Göğüs sarkması cinsiyet ya da yaş far etmeksizin herkeste görülebilmektedir. Göğüsler yağ ve süt bezlerinden oluşmaktadır. Yaşlanma göğüs sarkmasını en çok etkileyen doğal nedenlerden biri olmaktadır. Zamanla hücre üretiminin yavaşlaması nedeniyle vücudun diriliği de azalmaktadır.

Ciddi oranda kilo kaybı olduğunda, yüksek vücut kitle endeksi olduğunda (obez olma hali), gebelik sayısı arttıkça sarkma artar.

Sigara kullanımı da göğüs sarkmasına neden olabilecek maddeler içerisinde yer almaktadır. Sigaranın içerisinde bulunan zararlı maddeler sarkmalara yol açabilmektedir.

Sarkan Göğüsler Nasıl Tedavi Edilir?

Göğüs sarkmasındaki etkili yöntemlerin biri spor yapmaktır. Spor yapmanız göğüsleri ve bu bölgedeki kasları canlandırmaya etkili olacaktır. Spor yaparken sütyen kullanmanız etkili olabilir. Fakat kesin sonuç olmayabilir. Genellikle göğüs sarkmasında tıbbi yöntemler ugulanabilmektedir.

 

Tanı ve tedavi için doktorunuza başvurun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu