Güzellik

Güçlü Tırnaklar İçin Doğal Yöntemler

Çabuk Kırılan Tırnaklara Doğal Çözümler

Hepimiz özenle baktığımız tırnaklarımızın kırılmasından rahatsız oluruz. Tırnak kırılması anlık bir olaya bağlı ise endişelenmemize gerek yok fakat sürekli kırılan tırnaklarımız varsa sebebini araştırmakta fayda var. Genelde yanlış beslenme sonucu vitamin, mineral ve protein eksikliğinin belirtilerinden biri olan tırnak kırılmalarına öncelikle doktor tedavisi gerekiyor. Sonrası güçlü tırnaklar için doğal yöntemler isimli yazımızda.

Yüz Şeklinize Uygun Doğru Makyaj Nasıl Yapılır?

Uzun süre ojeli duran ya da çok sık suya maruz kalan tırnaklar zamanla kolay kırılabilir hale geliyor. Evimizde kolaylıkla ulaşabileceğimiz doğal yöntemlerle güçlü tırnaklara kavuşabiliriz.

Protein Saçlara Olan Faydasını Es Geçmeyin

Çabuk Kırılan Tırnaklara Doğal Çözümler

Zeytinyağı

Çok güçlü bir nemlendirici olan zeytinyağı, kırılgan tırnakları onarmak için bire birdir. Zeytinyağını tırnak etlerimize birkaç damla olacak şekilde sürelim ve masaj yaparak yedirelim. Özellikle yatmadan önce uygulayacağımız bu yöntem ile kısa zamanda güçlü tırnaklara sahip olacağız.

Avokado Yağı

Son yıllarda cilt bakımı için üretilen kozmetiklerde de kullanılan avokado yağı güçlü bir nemlendiricidir. Özellikle kat kat ayrılan ve kırılan tırnaklar için bu kür kullanılabilir. Püre haline getirdiğimiz avokadonun içerisine birkaç damla zeytinyağı ekleyelim. Krem kıvamında olan bileşenle tırnaklarımıza masaj yapalım. Yatmadan önce uygulanması tavsiye edilen yöntem, uygulanması ardından durulanmıyor. Günde 2 kez uygulanabilir.

Yumurta ve Bal

1 yumurtanın sarısı ile 1 çorba kaşığı balı karıştırıyoruz. Birkaç damla zeytinyağı ekledikten sonra masaj yaparak tırnaklarımıza uygulayabiliriz. 10 dakikalık bir bekleme süresinden sonra güzelce durulayalım.  Haftada 2 defa uygulayabiliriz.

Elma Sirkesi

Birçok alanda kullandığımız elma sirkesi, içerisindeki mineral ve vitaminler sayesinde tırnaklarımızın güçlenmesi için de kullanabiliriz. Eşit miktarda elma sirkesi ve suyu bir kasede karıştıralım. Tırnaklarımızı 5 dakika kadar bu karışımda bekletelim. Her gün, günde bir defa uygulanabilir.

Limon suyu ve Zeytinyağı

Bir tatlı kaşığı zeytinyağının içerisine birkaç damla limon suyu damlatalım. Bu karışımı tırnaklarımıza masaj yaparak uygulayalım. Gece uyumadan önce uygulayarak, elimize geçirdiğimiz plastik bir eldivenle sabaha kadar bekleyebilir ve karışımın tırnaklarımıza derinlemesine nüfuz etmesini sağlayabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu