Sağlık

Hangi Ağrı Ne Anlama Geliyor?

Hangi Ağrı Ne Anlama Geliyor?

Vücudumuzda istemeden belirli belirsiz ağrılar olabiliyor. Başımızda, belimizde, kollarımızda, sırtımızda yani kısacası vücudumuzun her yerinde nedenini bilmediğimiz ağrılarımız olabiliyor. Bu ağrılar için genel olarak bir ağrı kesici içip geçmesini bekliyoruz. Bu ağrıların anlamlarını merak ettiniz mi hiç? Neden o bölgenin ağrıdığını? İşte şimdi bu merakınızı giderebilmeniz için “Hangi Ağrı Ne Anlama Geliyor?” isimli makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.

Yeteri Kadar Uyusanız Bile Yorgun Hissetmenizin Nedenleri

Hangi Ağrı Ne Anlama Geliyor?

Kronik pelvik ağrı

Pelvik ağrıları yani iki kalça kemiğinizin arasında kalan bölgedeki ağrılar, regl ile bağlantısı olmayan ve uzun süredir devam ediyorsa kronik pelvik ağrıları deniyor. Bu ağrılar genel olarak kadınların %27’sini rahatsız ediyor.Araştırmalara göre günde 20 dakika farkındalık meditasyonu yapmak ağrının önemli ölçüde hafiflediğini ortaya çıkardı.

Bel ağrısı

Genel olarak insanların büyük bir bölümü bel ağrısından şikayetçi. Bunların çoğu bilinçsiz bir şekilde ağrı eşya taşımaktan ortaya çıkan fıtıklar ve kas zorlanmaları oluyor. Ağrılar sürekli devam ediyorsa doktora görünmenizde fayda var.

Baş ağrısı

Araştırmalara göre kadınlar erkeklere göre daha fazla baş ağrısı çekiyor. Yakın zamanda ortaya çıkanlara göre  interdisipliner ağrı rehabilitasyonlarına katılan hastalar üç haftadan sonra daha az baş ağrısı ve depresyon yaşadığını gösteriyor.

Hassas bağırsak sendromu

İnsanların %15’ini etkileyen bu sendrom, kadınlarda erkeklere göre iki kat daha fazla görülüyor. Nefes egzersizleri ve meditasyonun bu ağrılara iyi geldiği gözlemlenmiş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu