Güzellik

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Saçların Hızlı Uzaması İçin Yapılması Gerekenler

Her kadın gür ve uzun saçlara sahip olmak ister. Fakat zaman zaman dış etkenlere bağlı, bazen de sadece yapısal olarak ince ve çabuk kırılan saçlarla başımız dertte olabilir. Saçlarımız uzamaya başladığında incelerek kırılması sonucu sürekli kestirmemiz gerekebilir. Bazılarımız uzun saçı kaynak yaptırarak elde edebiliyor. Bu yöntem de oldukça maliyetli. Peki doğal ürünlerle saçımızın daha hızlı uzamasını ve daha sağlıklı saçlara sahip olacağımızı biliyor muydunuz? Yazımızda doğal yollarla hızlı saç uzatma yöntemleri konusundan bahsedeceğiz.

Güçlü Tırnaklar İçin Doğal Yöntemler

Daha Sağlıklı ve Gür Saçlarımız Olabilir

Hızlı saç uzatma yöntemleri arasında ilk sırada düzenli ve dengeli beslenme geliyor. Özellikle günlük beslenmemizde protein oranını dengelemeliyiz. Tavuk, balık, yumurta, et ve kuru yemişler protein bakımından zengindir ve günlük beslenmemizde mutlaka yeri olması gerekir. Bu besinler keratin üretimine yardımcı olarak saç sağlığına destek olur. Ayrıca C vitamini de saç sağlığı ve uzaması açısından önemlidir. C vitamini eksikliği saçlarımızın zayıflamasına ve kolay kırılmasına neden olacaktır. Hepimizin evinde bulunan doğal ürünler sayesinde saçlarımızın daha hızlı uzamasını ve daha sağlıklı olmasını sağlayabiliriz. Detayları hızlı saç uzatma yöntemleri isimli yazımızda gizli.

Soğan Suyu

Soğan suyu, saç uzaması için kullanılan en eski ve en etkili yöntemlerden biridir. Kırmızı soğan veya arpacık soğan kullanabiliriz. Soğanları küçük parçalar halinde doğrayalım. Rondodan geçirerek süzelim ve suyunu çıkartalım. Rondomuz yoksa rendeleyebiliriz. Elde ettiğimiz soğan suyunu kafa derimize masaj yaparak sürelim ve 15 dakika bekletelim. Şampuan ile yıkayarak durulayalım. Soğan kokusunun saçlarımızda kalmasından endişe ediyorsak, kokusunu sevdiğimiz bir saç kremi ya da maskesini şampuan sonrasında kullanabiliriz.

Yumurta Maskesi

Yumurta bir protein kaynağı olarak yeni saç oluşumuna ve saç uzamasına oldukça faydalı olacaktır. Saçımızın uzunluğuna göre 1 – 2 adet yumurtayı 1 tatlı kaşığı zeytin yağı ve 1 tatlı kaşığı balı bir kasede karıştıralım. Çok akışkan olmayan bir karışım elde ettik. Tüm saç derimize ve saçımıza sürelim. 20 dakika beklettikten sonra soğuk su ile durulayarak 1 defa şampuanla yıkayalım.

Patates suyu

Patates A, B ve C vitamini açısından zengin bir sebzedir. Patates, saçı beslemek ve uzatmak açısından oldukça faydalı olacaktır. 1 tatlı kaşığı çemen tohumunu geceden suda bekletelim. Sabah suyu süzerek blenderdan geçirelim. 2 tatlı kaşığı hindistancevizi sütü ekleyelim. Tüm saç derisine ve saçımıza uygulayalım. Yarım saat beklettikten sonra şampuanla yıkayarak durulayalım.

Elma Sirkesi

Sirke, saç derisini nazikçe temizler ve saç derisinin PH dengesini korur ve hızlı saç uzatma yöntemleri arasında en çok kullanılan yöntemdir. Saçımızı her zamanki gibi yıkıyoruz. Durulama suyuna bir fincan elma sirkesi ekliyoruz ve son durulamayı bu su ile yapıyoruz.

Sarımsak

Sarımsak, saç derisine uygulandığında kan dolaşımını hızlandıracak ve saçın daha hızlı uzamasını sağlayacaktır. Sarımsağı saç derimize direk sürmüyoruz. Zeytinyağı yada hindistancevizi yağının içerisine 1 diş ezilmiş sarımsak ekliyor ve kaynatıyoruz. Ocaktan alıp süzelim ve ılımasını bekliyelim. Ilıyan karışımı saç derimize masaj yaparak sürüyoruz. Yarım saat bekleyerek şampuanla temizliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu