Güzellik

Kırışıklık Gideren Muzlu Bakım Maskesi

Muzla gelen bakım maskesini denemelisiniz...

Yaşınızı aldıkça cildinizdeki kırışıklıkta doğal olarak artıyor. Peki, doğal yollardan maske yaparak bu kırışıklıkları azaltmanın bir formülü var mı? Varsa bu formül nedir gibi sorularınız için sizlere muzla yapılan cilt kırışıklığı azaltıcı bir maske tarifi veriyoruz. Kırışıklık Gideren Muzlu Bakım Maskesi Tarifi

Buz Terapisinin Cilde Faydaları Nelerdir?

Kırışıklık Gideren Muzlu Bakım Maskesi Tarifi

Öncelikle muz maskesinin ne işe yarayacağını belirtelim. Botoks etkisi yapar, cildi nemlendirir, yumuşaklık verir ve cildi gerginleştirir. Muzun içinde bulunan vitaminler sayesinde cildin yaşlanması ve kırışıkları yavaşlatır.

Muz Maskesi için gereken malzemeler ve hazırlanışı

  • 1 adet muz
  • 2 yemek kaşığı bal
  • 1/4 fincan sade yoğurt

Belirttiğimiz malzemelerin hepsini bir kaseye koyun ve püre kıvamına gelene kadar karıştırın. Bu kadar kolay hazırlanıyor. Kullanımda ise cildinize sürüp 20 dakika kadar bekletin. Haftada 2-3 sefer uygulayabilirsiniz.

Eğer bal ve yoğurdunuz yoksa, muzları bir kasenin içerisine koyun. Yine püre haline gelene kadar ezin. Bu şekilde de 20 dakika kadar cildinizde bekletebilirsiniz. sonrasında yüzünüzü yıkamayı unutmayın. Bu uygulamayı da haftada 2-3 kere yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu