Sağlık

Ramazan Ayında Yapılması Gereken Egzersizler

Ramazanda yapılabilecek en iyi egzersizler

Spor yapmanın herkes için sağlıklı bir şey olduğunu söylememize gerek yok. Peki, şu an ramazandayız ve ülkemizdeki çoğu insan oruç tutuyor. Bu nedenle spor yapmak biraz daha zor oluyor ve düzenli beslenilmediği için spor iyi etkilemek yerine kötü etkileyebiliyor. Bu nedenle oruç tuttuğunuz günlerde yapabileceğiniz en iyi egzersizleri sizler için anlatmaya karar verdik. Ramazan Ayında Yapılması Gereken Egzersizler

Varislere Ne İyi Gelir İşte İpuçları

Ramazan Ayında Yapılması Gereken Egzersizler

 

Öncelikle tempolu yürüyüşün ve hafif tempoda koşmanın yapabileceğiniz en basit egzersizlerden olduğunu söyleyelim. İftardan bir yada iki saat sonra yürüyüşe çıkabilirsiniz. Bu sayede uzun süre aç kalıp önünüze geleni yediyseniz bile hazımsızlığınıza da iyi gelecektir.

Demin dediğimiz çok yemek yemeyle ilgili olarak da şunu belirtmemizde fayda var; İftarı yavaş yavaş yapın. Yani biraz yemek yedikten sonra ara verin ve en erken bir saat sonra hafif bir şeyler yemeye çalışın. Bu sayede az az ve sık yediğiniz için metabolizmanız ve sindirim sisteminiz bozulmayacaktır. Ayrıca bu sistem kas kaybının da önüne geçilmesi için önemli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu