Sağlık

Zeki Çocuklar İçin Sarılmayı İhmal Etmeyin

Bebeklere sarılmak onları daha zeki yapıyor

Her aile bebeğinin zeki ve akıllı olmasını ister. Bunun için birbirinden farklı yollar aransa da yeni ortaya çıkan araştırmalara göre bebeklerin daha zeki hale getirmenin yolu yanı başımızdaymış. Araştırmalara göre bebeklerle kurulan fiziksel temaslar, bebeğin zihinsel gelişimine önemli bir şekilde katkı yapıyor. Zeki Çocuklar İçin Sarılmayı İhmal Etmeyin

Varislere Ne İyi Gelir İşte İpuçları

Zeki Çocuklar İçin Sarılmayı İhmal Etmeyin

Ohio’daki Nationwide Çocuk Hastanesi’nde yapılan araştırmada, çocuklara sarılmanın onların zeka seviyelerini yükselttiği ortaya çıktı. Erken ve gününde doğan toplam 125 bebekte yapılan araştırmada, bebeklerin fiziksel temasa nasıl tepki verdikleri gözlemlendi. Gününde doğan bebekler, erken doğanlara göre fiziksel temasa daha çok tepki erdi.

Araştırmanın başındaki isim olan Dr. Nathalie Matre, bebeğinizle yakından ilgilenmenizin, bol bol fiziksek temasta bulunmanın onların zekasını geliştirdiğini açıkladı. Matre, Science Daily’ye yaptığı açıklamada “Özellikle erken doğan bebeklerle daha fazla fiziksel temas kurulması ve ilgilenilmesi gerekiyor” ifadelerine yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu