Yemek

Kahve Telvesi Nelere İyi Gelir?

Kahveyi içtikten sonra artık telvesini atmayın

Kültürümüz gereği çok fazla Türk kahvesi tüketen bir toplumuz. Kahveyi yapıp içtikten sonra telvesini atıyoruz. Fakat bu makalemizi okuduktan sonra ister Türk kahvesi olsun ister filtre kahve olsun telvesini atmayacaksınız. Çünkü kahvenin telvesiyle yapılabilecek bir sürü farklı şey var. Kahve Telvesi Nelere İyi Gelir?

Kırmızı Muz Neye İyi Gelir? Bilinmeyen faydaları

Kahve Telvesi Nelere İyi Gelir?

Koku önleyici

Kahvenin telvesini küçük bir kaba koyup buzdolabınıza koyabilirsiniz. Bu sayede dolabın içerisindeki kokuların oluşumunu önleyebilirsiniz. Aynı işlemi içerisini biraz karbonat ekleyerek de yapabilirsiniz, bu sayede daha etkili olacaktır.

Mum yapımı

Kendi mumunuzu yapmayı seviyorsanız, kahve telvesini burada da kullanabilirsiniz.erimiş mumlarınızı tekrar değerlendirmek istiyorsanız ya da yeni bir mum yapıyorsanız içerisine telve koyarsanız, kahve kokulu mumunuz olacaktır.

Selülit giderici

Kahve gibi kafein içeren ürünlerin selülit yaptığını biliyoruz. İçmek yerine kafeinli ürünleri selülitli bölgelerinize masaj yaparak kullandığınızda da selülit giderici özellikleri ortaya çıkıyor.

Bitkilerinizi telve ile güçlendirin

Saksı bitkilerinize ya da bahçede yetiştirdiğiniz bitkileriniz için de kahvenin telvesini kullanabilirsiniz. Toprağına karıştırmanız yeterli olacaktır. Aynı gübre gibi düşünebilirsiniz. Bitkilerin vitamin ve mineral almasına destek olacaktır. Çünkü kahve potasyum ve magnezyum açısından zengindir.

Cildinize peeling yapın

Kahve telvesini içine bir kaç damla zeytin yapı ekleyip, peeling olarak kullanabilirsiniz. İçerisinde barındırdığı vitaminler cildinizi güzelleştirecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu