Yemek

Kırmızı Muz Neye İyi Gelir? Bilinmeyen faydaları

Kırmızı muzun faydaları neler?

Dünya genelinde red dacca ismiyle bilinen kırmızı muz nelere iyi geliyor? Asya’nın bir çok ülkesinde ve Güney Amerika’da yetişen meyve ile ilgili bilinmesi gerekenler burada. Kırmızı Muz Neye İyi Gelir? Bilinmeyen faydaları

Limonlu Cheesecake Nasıl Yapılır İşte Tarifi

Kırmızı Muz Neye İyi Gelir? Bilinmeyen faydaları

 

 

Hafif ahududuyu andıran ve muza benzeyen pembe kremsi bir yapısı vardır. Tat olarak ise normal bildiğimiz muzun tadına yakın olduğunu belirtelim.

Şeker oranı normal muza göre daha düşük seviyede, bu sayede de şeker hastaları için daha ideal bir meyve olduğunu belirtelim. Ayrıca rengi ne kadar kırmızıysa içerisinde o kadar fazla C vitamini ve beta karoten içerir.

Ateş, sindirim bozukluğu, kramp, kas gevşekliği gibi durumlara iyi geldiği biliniyor. İçerisinde potasyum bulundurduğu için de kan basıncını dengeleyip, vücuttaki atıkların atılmasını sağlıyor. Kırmızı kan hücrelerinin oluşmasında da etkili ve enerji üretimine yardımcı.

B6 vitamini sayesinde yorgunluk, şuur bulanıklığı, sinirlilik, uykusuzluk, kansızlık ve cilt dokusunun bozulması gibi durumlara iyi geliyor. İçerisinde bulunan besin maddeleri “mutluluk hormonu” olarak bilinen serotoninin üretimini artırıyor ve kişiye sakinlik hissi veriyor. Hem doğal antidepresan hem de zayıflatıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu