Magazin

Cannes Film Festivali’nde Kırmızı Halıda Bir Türk Markası

72. festivalde Türk markası konuşuluyor

Son zamanlarda Türk tasarımcıların yükselişe geçtiğini belirtmemiz gerekiyor. 72. Cannes Film Festivali’nde de bu durum devam ediyor. Geçtiğimiz gün Hintli oyuncu Diana Penty, A Hidden Life filminin galası için Nedret Taciroğlu’nun tasarladığı bir elbiseyi tercih etti. Elbisesiyle ön plana çıkan oyuncu basının ilgi odağı olmayı başardı. Cannes Film Festivali’nde Kırmızı Halıda Bir Türk Markası

Behzat Ç Setinden İlk Görüntüler Geldi

Cannes Film Festivali’nde Kırmızı Halıda Bir Türk Markası

Nedret Taciroğlu’nun couture koleksiyonundan ışıltılı straplez ve katmanlı bir elbise tercih eden oyuncu, eskiye dönük saç stili ve Grisogono mücevherleri ile ön plandaydı.

Nedret Taciroğlu kimdir?

Mimar Sinan Üniversitesi İç Mimarlık bölümü mezunu olan Nedret Taciroğlu, 1980 yılında ev dekorasyon markası olan Nedo Collection’ı kurdu. Tasarladığı ürünler İstanbul haricinde Paris, New York, Dallas ve Houston’da da ilgi gördü ve satıldı. O dönemlerde ABD’nin First Lady’si Nancy Reagan için özel olarak tasarladığı 18 parçalık koleksiyon büyük ilgi topladı. 2002 yılında ise Nedret Taciroğlu Couture markasını kurdu. 2006 ve 2008 yılları arasında Milano Moda Haftası’nda yer aldı. Sonrasında New York Moda Haftası’nda yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu